نیکلسون:داعش از پاکستان وارد افغانستان می شود

  • انتشار: ۳۰ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: امنیت و حوادثتیتر 2
  • شناسه مطلب: 42405

به گزارش خبرگزاری اطلس،جنرال جان نیکلسون قوماندان ناتو در افغانستان که به مناطق شرقی کشور سفر کرده است، اعلام کرد: داعش به گونه مداوم از خاک پاکستان وارد بخش‌های شرقی افغانستان می‌شود.

جنرال جان نیکلسون، مقام عالی‌ رتبه ناتو در افغانستان گفت: حقیقت این است که حضور داعش در آن طرف سرحد در خاک پاکستان یکی از چالش‌ها در برابر نیروهای امنیتی افغانستان و ناتو است.

این گروه هر باری که تحت فشار قرار می‌گیرند دوباره به آن طرف سرحد به داخل پاکستان فرار می‌کند و این مساله به یک درد سر برای ما مبدل شده است.

این در حالی است که بسیاری از مقامات و تحلیلگران امریکا را به حمایت از گروه تروریستی داعش در افغانستان متهم می‌کنند.

به گفته آنها، امریکا و ناتو مواضع داعش را مورد هدف قرار نمی‌دهد و این گروه با چرخبالهای ناشناس به خاک افغانستان منتقل می‌شوند.

در همین حال شماری از فرماندهان ارتش و ساکنان محل در شرق کشور می‌گویند که داعش همواره با گذشتن از مرز بر پوسته های امنیتی حمله می‌کنند.

محمد رادمنش به نمایندگی از وزارت دفاع ملی هم تایید می کند که گروه داعش در آن سوی مرز تمویل و تجهیز می شوند و پناهگاه های امن این گروه در خاک پاکستان قرار دارند.

تا کنون عملیات های زیادی در برابر داعش در افغانستان راه اندازی شده است، حتی یک بار بزرگترین بمب غیر هسته ای امریکا در شرق افغانستان بر مواضع داعش نیز استعمال شد؛ ولی ظاهرا این گروه هنوز زمین گیر نشده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟