مقام یمنی: هدف قراردادن کشتی آمریکایی، هشداری به آنها بود

  • انتشار: ۲۶ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 168794

یک منبع نظامی یمنی بامداد سه‌شنبه به شبکه «المیادین» گفت که هدف قراردادن کشتی آمریکایی، هشدار بزرگ برای نیروهای این کشور و عملیاتی بسیار غافلگیر کننده برای آنها بود.

یک منبع نظامی یمنی بامداد سه‌شنبه گفت که عملیات علیه کشتی آمریکایی در خلیج عدن مدت زیادی به طول انجامید زیرا هدف بسیار دور بود، اما سلاح مناسبی برای حمله در اختیار داشتند.

این مقام یمنی در مصاحبه با شبکه «المیادین» توضیح داد: «یمن کشتی تجاری آمریکایی را هدف قرار داد تا به آمریکا پیام دهد که در یمن گرفتار می‌شود. این یک هشدار بزرگ برای نیروهای آمریکایی و عملیاتی بسیار غافلگیر کننده برای آنها بود».

وی در ادامه اظهار داشت: «ماهواره‌ها و هواپیماهای جاسوسی در جستجوی مکان‌هایی هستند که موشک‌های یمنی از آنها پرتاب شده‌اند؛ آمریکایی‌ها با هواپیماهای اف-۱۸ و پهپاد در حال گشت‌زنی هستند».

المیادین به نقل از این منبع نظامی یمنی افزود: «این عملیات به نیروهای آمریکایی پیام داد که یمن می‌تواند اهداف دوردست را با سلاح‌های مناسب و دقیق هدف قرار دهد».

شامگاه دوشنبه بود که سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن خبر داد که نیروهای این کشور، در جریان یک عملیات نظامی، یک کشتی متعلق به آمریکا را در خلیج عدن هدف قرار داده‌اند.

«محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله نیز پس از حمله به این کشتی، هشدار داد که نیروهای آمریکایی و انگلیسی دیگر نمی‌توانند از تنگه «باب‌المندب» عبور کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟