معترضان اسرائیلی در کاپلان: ارتش ما تروریست است

  • انتشار: ۲۵ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 164461

با اعتراف تل‌آویو به خطای کشتن سه اسیر اسرائیلی، میدان کاپلان شب گذشته جمعه، ۱۵ دسامبر بار دیگر به محل اعتراض تبدیل شد تا این بار خانواده‌های اسرای صهیونیست ارتش‌شان را «سازمانی تروریستی» توصیف کنند.

آخرین تماس بین من و ارتش دوستانه بود؛ اما اکنون متوجه شدم که این سازمانی تروریستی است نه ارتش. آن‌ها بودند که پسرم را کشتند، نه حماس.» این اظهارات مادر یکی از اسرای کشته‌شده اسرائیلی در تجمع شب گذشته تل‌آویو بود.

خبرنگار شبکه ۱۱ تلویزیون اسرائیل با انتشار فیلمی از محل تجمع خانواده‌های اسرا گزارش داد که بعد از اعلام شدن خبر کشته شدن ۳ اسیر اسرائیلی دربند ‎حماس به دست یک نظامی ارتش، حالا هزاران نفر به میدان کاپلان آمدند تا خواستار توقف جنگ و تبادل اسرا شوند.

حتی عقب‌نشینیِ کلامی نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو، بنیامین نتانیاهو که مجبور شد اذعان کند «بازگرداندن ربوده‌‌شدگان هدف اصلی ماست و آن را رها نخواهیم کرد»، موثر نبود و اعتراضات ادامه یافت.

با وجود آنکه بیشتر رسانه‌های عبری هنوز هم با شوک، جزئیات این رخداد را روایت می‌کنند، رسانه‌های نزدیک به نخست‌وزیر، همچنان شعارهای جنگی‌شان تند است. «جروزالم پست» می‌نویسد که «هر هدف دیگری از جمله نجات گروگان‌ها باید در برابر هدف اصلی، کنار برود؛ وقت آن رسیده که اسرائیل بروی تهدید اصلی علیه این کشور یعنی نابودی حماس متمرکز شود».

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟