محکومیت تل‌آویو از سوی سازمان پیمان امنیت جمعی؛ لاوروف: اسرائیل مانع صلح پایدار است

  • انتشار: ۲ سرطان ۱۴۰۳
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 185327

وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در بیانیه‌ای با محکوم کردن کشتار ده‌ها هزار غیرنظامی در نوار غزه، برقراری آتش‌بس در این منطقه را خواستار شدند.

به نقل از ریانووستی، در بیانیه پایانی این اجلاس که روز جمعه اول ماه سرطان ۱۴۰۳ در آلماتی قزاقستان برگزار شد، آمده است: وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی نگرانی عمیق خود را در مورد تشدید تنش در منطقه درگیری فلسطین و اسرائیل که منجر به تلفات غیرنظامی زیادی شده است و همچنین افزایش تنش در خاورمیانه را محکوم می کنیم.
بنا بر گزارش وزارت امور خارجه روسیه، وزیران خارجه شرکت کننده در نشست آلماتی توقف فوری خصومت ها، فعالیت بدون وقفه کریدورهای بشردوستانه برای کمک به ساکنان نوار غزه، خویشتن داری در برابر تهدید گسترش منطقه رویارویی مسلحانه را خواستار شدند.

محکومیت تل‌آویو از سوی سازمان پیمان امنیت جمعی؛ لاوروف: اسرائیل مانع صلح پایدار است

اقدامات اسرائیل مانعی بر سر راه صلح پایدار است
منابع خبری همچنین از قول وزیر امور خارجه روسیه در حاشیه نشست آلماتی نوشتند: اقدامات اسرائیل در غزه مانعی در مقابل یک صلح پایدار در خاورمیانه است.
بنا بر این گزارش، لاوروف افزود: وضعیت انسانی در نوار غزه فلاکت‌بار است. روش‌های ارتش اسرائیل پذیرفتنی نیست و در واقع غیرنظامیان درحال کشته شدن هستند.
وزیر خارجه روسیه افزود: چنین اقداماتی نیز یک مانع در مقابل تاسیس کشور مستقل فلسطین براساس قطعنامه‌های سازمان ملل متحد برای دستیابی به صلح پایدار در خاورمیانه به شمار می‌روند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟