لوئیس همیلتون، موفق ترین راننده مسابقات فرمول یک

  • انتشار: ۴ ثور ۱۳۹۹
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 84166

علاقه لوئیس همیلتون به اتومبیل رانی و شرکت در مسابقات مختلف اتومبیل رانی زمانی شروع شد که شش سال بیشتر نداشت و پدرش برای او یک ماشین اسباب بازی کنترل از راه دور خریده بود. وی از پدری سیاه پوست و مادری سفید پوست به دنیا آمده است. وی تنها راننده سیاه پوست است که در مسابقات فرمول یک به رقابت پرداخته است.

لوئیس همیلتون کیست؟

لوئیس همیلتون با نام کامل لوئیس کارل دیویدسون همیلتون به عنوان اولین راننده سیاه پوست در مسابقات فرمول یک در ۷ ژانویه سال ۱۹۸۵ میلادی در استیونج هرتفوردشر انگلستان به دنیا آمد. کارمن لاربالیستر از سفیدپوستان انگلستان و پدرش آنتونی همیلتون از سیاه پوستان انگلستان بود. زمانیکه لوئیس دو سال بیشتر نداشت والدینش از هم جدا شدند و وی تا دوازده سالگی با مادر و خواهران ناتنی اش زندگی کرد. لوئیس سپس نزد پدرش رفت و با لیندا مادر خوانده اش و برادرش به زندگی ادامه داد. دو خواهر ناتنی لوئیس نیکولا و سامانتا نام دارند و تنها برادر ناتنی اش به نام نیکولاس همیلتون نیز راننده مسابقات حرفه ای می باشد و چون فلج مغزی ست مجبور است با ماشین های خاص در مسابقات شرکت کند. لوئیس ۱۷۴ سانتی متر قد دارد.

لوئیس همیلتون
لوئیس همیلتون

تحصیلات لوئیس همیلتون

تحصیلات لوئیس همیلتون با شغل حرفه ای وی تناسب چندانی ندارد: وی در کالج جان هنری نیومن دوران مدرسه را سپری کرد و  در سال ۲۰۰۱ به دانشگاه علوم و هنر کمبریج راه یافت. وی در پنج سالگی یاد گرفت که چگونه یک چرخه یا تک چرخ را براند و این نقطه شروع تمرینان لوئیس برای حضور در مسابقات کارتینگ و رقابت با نیکو روزبرگ، هم تیمی پیشین او در تیم مرسدی بنز در مسابقات فرمول یک به شمار می رفت. وی در سن شش سالگی با ماشین کنترلی که پدرش برایش خریده بود در مسابقات ملی BRCA شرکت کرد و در هشت سالگی موفقیت های زیادی در مسابقات کارتینگ به دست آورد. لوئیس در سن ده سالگی با یکی از مربیان مک لارن به نام ران دنیس آشنا شد و در همان زمان اعلام کرد که دوست دارد روزی راننده مسابقات فرمول یک شود.

به واقعیت تبدیل شدن رویای لوئیس

لوئیس همیلتون سرانجام در سال ۲۰۰۲ میلادی توانست گفته خود را عملی کند و به عنوان جوانترین راننده در مسابقات فرمول یک شرکت کند. در سال ۲۰۰۷ برای تیم مک لارن به عنوان راننده در مسابقات رسمی حضور یافت اما پس از کیمی رایکونن به مقام دوم رسید. وی در سال ۲۰۰۸ میلادی سرانجام برنده مسابقات فرمول یک شد. پس از سال ۲۰۰۸ لوئیس دچار افت فاحش شد و تا سال ۲۰۱۳ به هیچ مقامی دست نیافت. در سال ۲۰۱۳ اما به تیم مرسدس بنز پیوست و توانست به مقام چهارمی مسابقات فرمول یک دست یافت. وی در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ اما در یک درخشش خیره کننده دو سال پیاپی به مقام نخست مسابقات فرمول یک رسید.

قهرمانی های بیشتر لوئیس

لوئیس همیلتون که حضور در مسابقات فرمول یک را با تیم مک لارن شروع نموده بود و در ادامه به تیم مرسدس بنز پیوسته بود در فصل ۲۰۱۶ به مقام دومی مسابقات فرمول یک رسید اما در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ توانست بر رقیب جدی خود یعنی سباستین فتل در تیم فراری دوباره به قهرمانی مسابقات فرمول یک برسد.

دوستی و جدایی لوئیس و نیکول

لوئیس همیلتون در سال ۲۰۰۷ میلادی با نیکول شروزینگر خواننده اصلی گروه دختران آمریکایی پوسی کت دالز طرح دوستی ریخت اما در سال ۲۰۱۰ از هم جدا شدند و دوباره در سال ۲۰۱۳ با هم دوست شدند و یک بار دیگر در سال ۲۰۱۵ از هم  جدا گشتند. رسانه های انگلیسی شایعاتی در مورد رابطه لوئیس با ریحانا، کندا جنز و  وینی هارلو منتشر کردند اما هیچ کدام از سوی لوئیس تأیید نشد.

مهاجرت به سوئیس

لوئیس همیلتون که موفق ترین راننده انگلیسی و یکی از بزرگترین رانندگان تاریخ مسابقات فرمول یک می باشد در سال ۲۰۰۷ برای فرار از مالیات سنگین و دوری از رسانه های انگلیسی به سوئیس مهاجرت کرد و در کانتون وو دریاچه لمان(دریاچه ژنو) ساکن شد. وی از سال ۲۰۱۸ تاکنون در موناکو فرانسه و در خانه ای به ارزش ۱۰ میلیون پوند زندگی می کند. لوئیس آپارتمان هایی نیز در نیویورک و کلرادو دارد و به گفته خودش دوست دارد دوران بازنشستگی خود را در آنجا سپری کند.

برخی نکات جالب در مورد موفق ترین راننده فرمول یک

لوئیس همیلتون به عنوان موفق ترین راننده مسابقات فرمول یک دوست صمیمی اشلی یانگ بازیکن فوتبال منچستر یونایتد و طرفدار تیم فوتبال آرسنال انگلیس می باشد. در ۵ سالگی به کلاس کاراته رفت تا در برابر قلدرهای مدرسه کم نیامده باشد. لوئیس همیشه از این می ترسد که توسط یک کوسه بزرگ سفید زنده زنده خورده شود. ماشین مورد علاقه وی فورد شلبی کبرا می باشد. وی یک جت خصوصی نیز دارد. علاقمند به موسیقی ست و  از سن سیزد سالگی گیتار می نوازد. لوئیس در مصاحبه هایش گفته اگر راننده فرمول یک نبود حتما یک فوتبالیست می شده است. لوئیس یک گیاهخوار است و پرورش حیوانات از جمله گاو را یکی از دلایل اصلی آلودگی محیط زیست می داند.