عربستان کشته شدن مقام ارشد نظامی را تایید کرد

  • انتشار: ۵ میزان ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 10003

ارتش عربستان، اخبار منتشر شده در خصوص کشته شدن معاون فرمانده تیپ هشتم ارتش را تأیید کرد.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از العالم، در بیانیه ارتش عربستان که شنبه منتشر شد آمده است: بدینوسیله خبر «شهادت» سرتیپ ستاد ابراهیم عمر ابراهیم حمزی جانشین فرمانده تیپ هشتم تأیید می شود.

به نوشته خبرگزاری رسمی عربستان، «سرتیپ حمزی هنگام انجام مأموریت و ادای وظیفه در دفاع از کشور و هموطنانش، زخمی شد و پس از انتقال به بیمارستان، بر اثر شدت جراحات جان باخت».

روز گذشته نیز یک سرهنگ ارتش عربستان که فرمانده گارد مرزی این کشور در منطقه الحرث بود، بر اثر حملات ارتش و کمیته های مردمی یمن کشته شده بود.

افزایش شمار کشته های ارتش متجاوز عربستان، به ویژه در جمع افسران بلندپایه، نگرانی عمیق مقامات این کشور را بر انگیخته است. ارتش عربستان در روزهای نخست، کشته شدن افسران بلندپایه در جنگ با یمن را مخفی می کرد و بعد از مدتی، از درگذشت آنان بر اثر سکته یا تصادف و… در مأموریت خارجی سخن می گفت؛ اما پس از حمله موشکی ارتش یمن به مقر ائتلاف متجاوز عربی در مأرب که به کشته شدن ده ها تفنگدار اماراتی و بحرینی و اتباع دیگر کشورها منجر شد، رسانه های سعودی هم به تدریج حقایق مربوط به کشته های خود در یمن را مطرح می کنند.

ابراهیم عمر ابراهیم

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟