عربستان: به مردی مانند نتانیاهو نیاز داریم

  • انتشار: ۱۸ سنبله ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 9379

یک ژنرال بازنشسته سعودی که به مراکز تصمیم گیری در ریاض نزدیک است، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را « فردی قوی و منطقی» توصیف کرده و گفت که «به نتانیاهو نیاز داریم».

به گزارش خبرگزاری اطلس و به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار؛ «انورعشقی»، ژنرال بازنشسته سعودی که دوستی او با مقامات دشمن صهیونیستی آشکار است، این بار در گفت وگو با شبکه ۲۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی به جمهوری اسلامی ایران حمله کرد و با گفته های خود پرده را از روابط نزدیک سعودی ها و صهیونیست ها بیشتر کنار زد.
انورعشقی که شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی او را از نزدیکان «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی معرفی کرد، در گفت وگوی اختصاصی با این شبکه ادعا کرد که « ایران و سیاست های آن موجب بی ثباتی در منطقه شده است و ما به مردی قوی ومنطقی مانند نتانیاهو نیاز داریم».
وی از نتانیاهو خواست تا برای حل درگیری « فلسطینی – اسراییلی» با اجرای ابتکار عمل سعودی ها که در سال ۲۰۰۲ ارائه شده است، موافقت کند.
سعودی ها و همپیمانان آنها تلاش دارند تا عبارت درگیری عربی – صهیونیستی را محو و آن را به درگیری فلسطینی – اسراییلی محدود کنند.
تلویزیون رژیم صهیونیستی با اشاره به ملاقات های این ژنرال سعودی با صهیونیست ها در گذشته، اعلام کرد که انور عشقی آخرین بار با دوری گولد مدیرکل جدید وزارت خارجه رژیم اسراییل در واشنگتن دیدار و گفت وگو کرده است.
شبکه ۲۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد: سعودی ها و اسراییلی ها در راس جنگ علیه توافق هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵ قرار دارند.
رسانه های صهیونیستی خاطرنشان کرده اند که دیدار جنجال برانگیز عشقی و گولد در واشنگتن با آگاهی و دستور نتانیاهو صورت گرفته و این پنجمین دیدار این ژنرال سعودی با مقامات اسراییلی بوده است.
پایگاه صهیونیستی «واللا» به نقل از مقامات صهیونیست نوشت: نتانیاهو گزارش هایی را قبل وبعد از دیدارهای انور عشقی با اسراییلی ها دریافت می کند و آن را کانالی مهم برای تماس با سعودی ها برای تبادل پیام های فی ما بین می داند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟