طوفان الاقصی؛ افزایش شمار کشته‌های اسرائیلی به ۱۵۳۸ نفر

  • انتشار: ۸ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 158466

تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شمار کشته‌های اسرائیلی از آغاز عملیات طوفان الاقصی تا به امروز، به ۱۵۳۸ نفرافزایش یافته است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی، امروز (دوشنبه، ۳۰ اکتبر)، در بیست و سومین روز عملیات «طوفان الاقصی» مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی، از افزایش شمار کشته‌های اشغالگران خبر داد.

خبرگزاری آناتولی با انتشار این خبر نوشت: بر اساس این گزارش، از آغاز طوفان الاقصی در هفتم اکتبر جاری تا به امروز، بیش از ۱۵۳۸ اسرائیلی کشته شده‌اند.

شب گذشته (یکشنبه، ۲۹ اکتبر)، «دانیل هگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از افزایش شمار نظامیان کشته شده از اول اکتبر تاکنون به ۳۱۱ نفر خبر داد. پیش از این، شمار نظامیان کشته شده اسرائیلی ۲۷۰ نفر اعلام شده بود. این به آن معناست که از زمان آغاز عملیات‌های زمینی محدود ارتش اشغالگر برای نفوذ به نوار غزه از دو روز پیش تاکنون، ۴۱ نظامی اشغالگر به هلاکت رسیده‌اند. هرچند که ارتش اشغالگر به صراحت اعلام نکرده که این افزایش کشته‌ها به عملیات زمینی علیه غزه باز می‌گردد و اطلاعات لازم در این خصوص را علنی نمی‌کند.

هگاری شب گذشته اعلام کرد: شمار کشته‌های نظامی ارتش اسرائیل و افسران آن از ۷ اکتبر (۱۵ میزان ) تاکنون به ۳۱۱ تن رسیده است. شمار افراد ربوده شده اسرائیلی در نوار غزه (اسرای اسرائیلی) نیز ۲۳۹ تن است.

این در حالی است که در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و بیش از ده سال محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی، جنبش مقاومت اسلامی حماس در هفتم اکتبر(۱۵ میزان) عملیات «طوفان الاقصی» را آغاز کرد. این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم به شمار می‌رود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه به هلاکت رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟