طالبان: شاهراه سالنگ در حال بازسازی است

  • انتشار: ۲۴ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس:
  • شناسه مطلب: 156805

مسئولان وزارت فواید عامه طالبان می‌گویند که کار بازسازی شاهراه سالنگ، بزرگترین شاهراه تجاری- مسافربری در افغانستان، به شدت از سوی این وزارت جریان دارد.

محمد اشرف حق شناس، سخنگوی وزارت فواید عامه طالبان می‌گوید که در یک اقدام بی پیشینه کار بازسازی ۸۰ کیلومتر جاده را در مسیر شاهراه سالنگ چندی قبل آغاز شده که در حال حاضر کار بازسازی عملا در گراری ۱۶ و داخل تونل جریان دارد.

به نقل از باختر خبرگزاری تحت کنترل طالبان، سخنگوی وزارت فواید عامه این گروه گفت: “کار مرحله اول تونل سالنگ که کندن کاری بود تمام شده و آماده‌ی فیلتر لیر می باشد و همچنان کار گراری ۱۶ به شکل اساسی پیش رفته و سیستم پیپ کشی آن تمام و وارد مرحله‌ی آهن کانکریت شده است”.

وی افزوده که نظر به اقلیم آب و هوای سالنگ، ضخامت کانکریت در سه طبقه حدود ۸۵.۵ سانتی متر ویک لایه آسفالت در نظر گرفته شده است.

حق شناس اضافه کرد که در گراری ۱۶ کار آهن کانکریت ۲۸.۵ سانتی متر ضخامت دارد، آغاز شده و کار ها در داخل تونل نیز به شدت جریان دارد.

وی از تمام عابرین و شهروندان کشور می خواهد تا از دو مسیر شیبر و خاواک؛ بدیل راه سالنگ، سفر کنند و از حوصله‌مندی کار گرفته در هنگام تردد مجهز سفر نمایند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟