طالبان در بلخ سه جوان را به ظن عضویت در جبهه مقاومت تیرباران کرد

  • انتشار: ۱۱ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس:
  • شناسه مطلب: 158807

پس از ادعای طالبان مبنی بر کشتن سه عضو جبهه مقاومت ملی و باز داشت چند تن دیگر عضو این جبهه در بلخ، اکنون منابع در این ولایت می‌گویند که جوانان کشته شده پیشینه‌ای نظامی نداشته و غیرنظامی بوده‌اند.

منابع چهارشنبه‌شب، ۱۰ عقرب، به رسانه‌های معتبر گفتند که جوانان تیرباران شده از سوی طالبان در بلخ، به تازه‌گی به‌هدف دیدار با خانواده‌های‌شان از هند و تاجیکستان به کشور برگشته بوده‌اند.

نزدیکان جوانان کشته شده می‌گوید که طالبان آنان را هنگام برگشت از یک مراسم عروسی از جوزجان تیرباران کرده‌اند.

از افراد کشته شده اسدالله، احمدفهیم و عیسا خان نام برده شده است و براساس اطلاعات منابع، احمدفهیم و عیسا خان از هند و اسدالله از تاجیکستان برگشته بود.

این در حالی است که عطاءالله زید، سخن‌گوی والی طالبان در بلخ، روز چهارشنبه، ۱۰ عقرب، مدعی شد که سه عضو جبهه مقاومت ملی به‌شمول مسوول زون شمال این جبهه در یک درگیری با جنگ‌جویان این گروه در منطقه‌ی «چهارسرک» ولسوالی بلخ این ولایت، کشته شده‌اند.

برپایه ادعای طالبان، در این درگیری چند تن دیگر عضو این جبهه بازداشت و از نزد آنان یک میل کلاشینکوف و یک میل اسلحه کمری نیز بدست آمده است.

طالبان پس ازتسلط دوباره‌شان بر افغانستان، بارها پس از وارد کردن اتهام‌های گوناگون دست به کشتار غیرنظامیان زده‌اند.

چند روز پیش نیز جنگ‌جویان این گروه در کابل چند تن از جوانان را که باشنده‌ اصلی ولایت پنجشیر بودند، در یک ایست بازرسی تیرباران کردند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟