شورای امنیت سازمان ملل: مسئولیت بازسازی غزه بر عهده رژیم اسرائیل است

  • انتشار: ۱۹ اسد ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 132234

رئیس شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که مسئولیت بازسازی غزه به دوش رژیم صهیونیستی است.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، رئیس شورای امنیت در گفتگو با خبرنگاران گفت: حفظ ثبات وضعیت در غزه و ممانعت از هرگونه درگیری و تنش بسیار مهم است. طبیعتاً اسرائیل به عنوان نیروی اشغالگر مسئولیت توجه به این وضعیت را برعهده دارد.

یکشنبه آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه با میانجیگری مصر برقرار شد.

طی سه روز گذشته ارتش رژیم صهیونیستی حملاتی را علیه نوار غزه انجام داد.

گردان‌های سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی نیز حملات موشکی را به پایگاه‌های اسرائیلی مجاور انجام داد. عملیات اسرائیل به شهادت ۴۳ فلسطینی منجر شد.

رئیس شورای امنیت گفت: چیزی که در درازمدت ما را نگران می‌کند این است که ما باید نگاه جامع‌تری به این وضعیت داشته باشیم و راهکار عادلانه و پایداری را براساس راه‌حل تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل پیدا کنیم. در صورتی که که چنین راهکاری وجود نداشته باشد اوضاع مثل قبل می‌شود.

از آوریل ۲۰۱۴ مذاکرات صلح میان فلسطین و اسرائیل به دلیل مخالفت رژیم صهیونیستی با توقف شهرک سازی و آزادی اسرا و راهکار تشکیل دو کشور متوقف شده است.

رئیس شورای امنیت گفت: من امیدوارم که توجه جامعه بین المللی تنها به وضعیت انسانی محدود نشود بلکه به دنبال راهی برای اجرای راهکار تشکیل دو کشور باشد. چرا که در غیر این صورت چیزی وجود نخواهد داشت که ما بتوانیم به آن تکیه کنیم.

بیش از دو میلیون فلسطینی در غزه و وضعیت وخیمی دارند. رژیم اسرائیل این منطقه را از زمان پیروزی حماس در انتخابات قانونگذاری فلسطین ۲۰۰۶ محاصره کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟