شهباز شریف: دولت پاکستان با مهاجرین افغانستانی با احترام رفتار می کند

  • انتشار: ۱۹ سرطان ۱۴۰۳
  • سرویس: اخبار مهاجرین
  • شناسه مطلب: 186809

شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان در دیدار با رئیس اداره پناهندگان سازمان ملل متحد گفته است که این کشور با مهاجرین افغانستانی بسیار محترمانه رفتار می کند.

شهباز شریف، صدر اعظم پاکستان در دیدار با رئیس اداره پناهندگان سازمان ملل متحد گفته است که با مهاجران افغانستانی در این کشور با «احترام و عزت کم نظیر» رفتار می‌شود.

در این دیدار که امروز (سه شنبه) در اسلام آباد صورت گرفت، آقای شریف تاکید کرد که جامعه جهانی باری را که با میزبانی شمار زیادی از مهاجران به دوش می‌کشد، درک کند و مسوولیت اش را در این راستا ادا کند.

طبق خبرنامه‌ای که از سوی دفتر صدر اعظم پاکستان منتشر شده است، آقای شریف از اداره پناهندگان سازمان ملل متحد خواست تا به پاکستان در امر بازگرداندان مهاجران «به گونه مصون و عزتمندانه» به کشور شان کمک کند.

فلیپو گراندی، رئیس اداره پناهندگان سازمان ملل متحد، روز سه شنبه با آصف درانی، نماینده خاص پاکستان برای افغانستان نیز دیدار کرد.

آقای درانی در صفحه ایکس خود نوشته است که دو طرف «آمادگی خود را برای یافتن راه حلی پایدار برای مشکل پناهجویان افغانستانی از جمله بازگرداندن آنان ابراز کردند.»

این در حالیست که در حدود ۶۰۰ هزار مهاجر افغانستانی از ماه نوامبر سال گذشته پس از اعلام حکومت پاکستان مبنی بر اخراج مهاجران فاقد اسناد، از این کشور اخراج شده اند.

از سوی هم چند روز قبل مسئولان پاکستانی اعلام نمودند که مرحله دوم روند اخراج اجباری اتباع افغانستان را روی دست گرفته اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟