شهادت ۳۵۲ فلسطینی طی ۲۴ ساعت گذشته

  • انتشار: ۲۹ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 157483

۳۵۲ فلسطینی در پی حملات هوایی رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته به شهادت رسیده‌اند و از این تعداد ۶۱ نفر در مناطقی شهید شده‌اند که تل‌آویو آن‌ها را مناطق بی‌خطر و مناسب پناه‌ گرفتن غیرنظامیان اعلام کرده بود.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت مستقر در غزه، امروز (شنبه)، در بیانیه‌ای اعلام کرد ۳۵۲ فلسطینی طی ۲۴ ساعت گذشته در پی حملات هوایی رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

«سلامه معروف» رئیس دفتر اطلاع‌رسانی دولت مستقر در غزه اعلام کرد ۶۱ نفر از شهدا در جنوب نوار غزه شهید شده‌اند که اشغالگران مدعی بودند این منطقه‌ها امن هستند و ساکنان می‌توانند به آنجا بروند.

طبق این بیانیه، در پی این حملات، برج‌های شهر «الزهراء» توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ویران شدند و کشتار در کلسیای ارتدوکس روم جزء مهم‌ترین صحنه‌های تجاوز رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

سلامه معروف در ادامه این بیانیه خواستار بازگشایی دائم گذرگاه رفح شد تا مجروحان امکان خروج از آن‌ را داشته باشند و کمک‌های امدادی مورد نیاز از طریق این گذرگاه وارد غزه شود.

ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر به بهانه «حفظ سلامت» از مردم غزه خواسته بود مناطق شمالی نوار غزه را ترک کنند و به جنوب بروند.

آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» اخیرا تایید کرد رژیم صهیونیستی مناطق جنوبی نوار غزه را بمباران کرده است؛ مناطقی که تل‌آویو خود از مردم خواسته بود به آنجا بروند.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنان برای پانزدهمین روز متوالی به حملات هوایی شدید خود علیه نوار غزه ادامه می‌دهد، به‌نحوی که برخی محله‌های نوار غزه به طور کامل ویران شده‌اند و ۴۱۳۷ نفر از فلسطینیان از ۱۵۴۲ به شهادت رسیده‌اند و ۱۳ هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟