شهادت ۳۱ هزار و ۲۷۲ فلسطینی بر اثر جنایات رژیم اسرائیل علیه ساکنان غزه

  • انتشار: ۲۳ حوت ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 175196

وزارت صحت فلسطین در غزه اعلام کرد که پس از گذشت ۱۵۹ روز از شروع حملات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه تاکنون ۳۱ هزار و ۲۷۲ فلسطینی به شهادت رسیدند.

وزارت صحت فلسطین در غزه، با صدور بیانیه ای آمار شهدا و مجروحان ناشی از ۱۵۹ روز تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ حمله علیه ساکنان غزه انجام داد که منجر به شهادت ۸۸ فلسطینی و مجروح شدن ۱۳۵ نفر دیگر از آنها شد.

وزارت صحت فلسطین در غزه، افزود: پیکر تعدادی از شهدای ناشی از این جنایات همچنان زیر آوار و در جاده ها هستند و ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل مانع رسیدن نیروهای امدادی و آمبولانس به آنها می شود.

این بیانیه یادآور شد که از ابتدای حملات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه تاکنون ۳۱ هزار و ۲۷۲ فلسطینی شهید و ۷۳ هزار و ۲۴ نفر مجروح شده اند.

براساس این گزارش، ۷۲ درصد از شهدا و مجروحان ناشی از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه، کودکان و زنان هستند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ماه میزان برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم ماه قوس ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ قوس (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟