شمار شهدا و مفقودین غزه از مرز ۳۰ هزار نفر گذشت

  • انتشار: ۱۹ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 167845

دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه با اشاره به شهادت و مفقودی بیش از ۳۰ هزار نفر در جنگ، خبر داد که صهیونیستها طی ۹۵ روز گذشته، ۱۷ هزار زن و کودک را به شهادت رسانده‌اند.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه خبر داد که در نود و پنج روزی که از جنگ می‌گذرد، رژیم صهیونیستی هزار و ۹۴۴ کشتار انجام داده که ۳۰ هزار و ۲۱۰ شهید و مفقود بر جای گذاشته است.

خبرگزاری شهاب به نقل از این دفتر گزارش داد، در جریان حملات صهیونیستها، بیش از ۱۰ هزار کودک و هفت هزار زن به شهادت رسیده‌اند. کما اینکه شمار شهدای کادر درمان به ۳۲۶ نفر و شهدای دفاع مدنی، ۴۵ نفر و شهدای خبرنگار هم به ۱۱۲ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت فلسطین در رام الله هم ساعاتی پیش، با اشاره به کشته شدن ۲۲ هزار و ۸۳۵ نفر در حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت که در غزه از هر ۱۰۰ نفر یک نفر تا کنون به شهادت رسیده است. این آمار حیرت آور تلفات به این معنی است که یک درصد جمعیت ۲.۲۷ میلیونی نوارِ محاصره شده غزه تا کنون از بین رفته‌اند.

بنا به اعلام این وزارتخانه، ۵۸ هزار و ۴۱۶ نفر نیز در حملات اسرائیل مجروح و زخمی شده‌اند که به این معنی است که از هر ۴۰ نفر یک نفر نیز مجروح جنگی است. آمارهای وزارت بهداشت رام الله در حالیست که مقامات حماس در غزه شمار تلفات این جنگ را بیش از ۲۳ هزار نفر اعلام کرده‌اند.

در موازات شهادت مردم غزه، تلفات سنگینی نیز روزانه به صهیونیستها وارد می‌شود. روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارانوت امروز سه‌شنبه درباره وضعیت نظامیان صهیونیست گزارش داد: ۹۰۰۰ سرباز اسرائیلی از آغاز جنگ تاکنون درخواست مشاوره روانی داشته‌اند؛ یک چهارم این تعداد به نبرد غزه برنگشتند».


کشته‌های ارتش اسرائیل

گزارش‌های عبری از ۲۴ ساعتِ گذشته درخصوص جنگ غزه در این جمله خلاصه می‌شد که «سخت‌ترین روز برای ارتش اسرائیل در غزه گذشت»؛ روزی که طی آن ۱۰۳ نظامی اسرائیلی در جبهه‌های مختلف درگیری زخمی شدند.

اوج بحران روانی در ارتش بعد از شکست‌های میدانی روز گذشته را می‌توان در وضعیت نظامیان اسرائیلی دید. شبکه ۱۲ عبری امروز اعلام کرد که «یک سرباز اسرائیلی از تیپ گیواتی پس از سکته قلبی جان خود را از دست داد»؛ هم‌رزمانش می‌گویند که وضعیت سلامتی او خوب بوده اما نتوانسته دیدن حقایق جنگ در غزه را  تحمل کند.

تاکنون ارتش اسرائیل با ثبت شکست‌های میدانی در برابر حماس تنها موفق شده تا روزانه تعدادی از نظامیان زخمی و کشته‌شده خود را از غزه خارج کند. براساس آخرین آمار بیش از ۵۰۰ نظامی تل‌آویو، کشته و ۲۰ هزار نفر هم زخمی شده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟