شمار زائران اربعین حسینی از 17میلیون گذشت/ورود ۴،۵میلیون‌ زائر از ۶۰کشور جهان به کربلا

  • انتشار: ۲۱ قوس ۱۳۹۳
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 1860
فارس نوشت:
وزیر دفاع عراق که از نقاط مختلف کربلا و وضعیت زائران حسینی بازدید کرد، گفت که تا فاصله یک روز مانده به اربعین شمار زائران از 17 میلیون نفر گذشت.

«خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق، دیروز پنجشنبه به میان زائران اربعین حسینی -علیه‌السلام- رفت و از نزدیک با برخی زائران سخن گفت.

العبیدی در خلال بازدید خود از نقاط مختلف کربلاء، اعلام کرد که شمار زائران حسینی که برای برگزاری مراسم اربعین به کربلا آمده‌اند، از 17 میلیون عبور کرد.

11111111111

عبیدی در جمع خبرنگاران گفت: شمار زائران وارد شده از خارج از عراق، به چهار میلیون و پانصد هزار نفر از 60 ملیت رسیده است.

جمع زیادی از هوطنان ما نیز از شهر های مختلف افغانستان در کنار تعداد زیادی از مهاجرین مقیم در جمهوری اسلامی ایران به جمع زائرین اربعین حسینی در کربلا پیوسته اند.

وزیر دفاع عراق گفت که شمار زائران عراقی (که از نقاط مختلف عراق به کربلا آمده‌اند) به حدود 13 میلیون رسیده است.

22222222222222

از طرفی دیگر، «فلاح الراضی» رئیس کمیته امنیتی شورای استانداری بابل به وبگاه خبری «السومریه» عراق گفت که شمار زائران بیش از حد انتظار مسئولان بوده است.

الراضی گفت: تعداد زائرانی که طی دو روز چهارشنبه و پنجشنبه از ولایات جنوبی و جنوب شرقی حرکت کرده اند تا از ولایت بابل به کربلا برسند، بخصوص زائرانی که از خارج از عراق و از گذرگاه‌های مرزی وارد شده‌اند، بیش از حد انتظار بوده است.

مراسم اربعین حسینی که بزرگ‌ترین اجتماع دینی-مذهبی در دنیا به شمار می‌رود، امسال با مسئله حمله گروهک تکفیری داعش به شمال عراق همزمان شده است. به همین دلیل مقامات امنیتی عراق، تدابیر شدیدتری در مقایسه با سالهای گذشته در دستور کار قرار داده‌اند، هر چند که مسئولان عراقی در این خصوص اطمینان خاطر به زائران داده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟