شایعه مرگ «ملا منصور» را «ملا رسول» پخش میکند!

  • انتشار: ۱۴ قوس ۱۳۹۴
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 11687

با اینکه برخی رسانه‌ها از زخمی و سپس کشته شدن ملا اختر منصور در درگیری با حامیان منصور دادالله خبر می‌دهند هنوز تعدادی بر این باور هستند که این خبر کذب بوده و حتی حضور ملا اختر منصور در چنین حادثه‌ای را رد می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از تسنیم، در همین حال برخی کارشناسان و مقامات سابق در حکومت طالبان انتشار چنین گزارش‌هایی را برخاسته از اوج اختلافات میان طالبان می‌دانند.

پیش از این گزارش‌ها در بارۀ مرگ ملا منصور دادالله یکی از معاونان گروه انشعابی طالبان منتشر شد و اکنون نیز خبر زخمی شدن و حتی مرگ ملا اختر منصور بحث داغ این روزهای رسانه‌های حوزه افغانستان است.

یک مقام در حکومت طالبان در این رابطه می‌گوید: اشخاص زیادی از این‌ها (دستۀ ملا محمد رسول نورزی رهبر گروه انشعابی طالبان) کشته شدند. کسانی که از طالبان جدا شده‌اند، بسیار در تشویش و ترس هستند چرا که طالبان تنها ظاهراً دربارۀ آن‌ها چیزی نمی‌گویند – نه از جنگ با آن‌ها چیزی می‌گویند و نه از مذاکره – اما در حقیقت در جستجوی این افراد هستند و منتظر فرصت هستند تا این افراد را آماج حملات خود قرار دهند.

تاکنون مشخص نیست که درگیری که گفته می‌شود در کویته میان افراد طالبان صورت گرفته است به کشته و زخمی شدن چه کسانی انجامیده است.

این گزارش‌ها در حالی منتشر می‌شوند که بحث گفت‌وگوهای صلح میان کابل و طالبان با میانجی‌گری اسلام‌آباد، یک بار دیگر داغ شده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟