روند توزیع پاسپورت در ۱۴ ولایت دیگر فردا آغاز می‌شود

  • انتشار: ۱۴ قوس ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 124802

عالم‌گل حقانی، سرپرست اداره مرکزی پاسپورت وزارت امور داخله طالبان اعلام کرد که روند توزیع پاسپورت در ۱۴ ولایت دیگر از روز دوشنبه آغاز می‌شود.

حقانی که امروز یکشنبه (۱۴ قوس) در مرکز رسانه‌های حکومت در کابل صحبت می‌کرد گفت که این روند فردا در ولایت‌های فراه، نیمروز، بادغیس، پکتیکا، لغمان، کنر، تخار، زابل، ارزگان، جوزجان، بغلان، بامیان، پنجشیر و سمنگان آغاز می‌شود.

به‌گفته حقانی، روند توزیع پاسپورت در کابل نیز به‌زودی آغاز می‌شود. او از مردم خواست که با سندهای جعلی برای دریافت پاسپورت اقدام نکنند و به کمیشن‌کاران نیز پول ندهند.

عالم‌گل حقانی از باشندگان ولایات نیز خواست که برای دریافت پاسپورت به کابل مراجعه نکنند و پاسپورت را از ولایت‌های خود بگیرند.

روند توزیع پاسپورت در تاریخ ۱۳ میزان در کابل آغاز شد، اما در تاریخ ۲۵ عقرب به‌دلیل «مشکلات تخنیکی» متوقف شد.

گفتنی است که روند توزیع پاسپورت در ولایت‌های ننگرهار، قندهار، هرات، بلخ، قندوز، خوست، پکتیا، پروان، کاپیسا، لوگر، میدان‌وردک، غزنی، دایکندی، فاریاب، غور، نورستان و بدخشان آغاز شده است.

طالبان درحالی از آغاز روند توزیع پاسپورت در ده ولایت دیگر خبر داده‌اند که چند روز پیش عالم‌گل حقانی گفته بود که در آینده نزدیک ظرفیت صدور پاسپورت را به ده‌هزار جلد در روز افزایش می‌دهند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟