رهبر کوریای شمالی: روابط پیونگ یانگ و پکن بر پایه پیوند خونی است

  • انتشار: ۴ عقرب ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 123126

رسانه‌های دولتی کوریای شمالی امروز گزارش دادند، کیم جونگ اون به مناسبت سالروز مشارکت چین در جنگ کوریا بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ میلادی تاکید کرد، روابط نزدیک پیونگ‌یانگ با پکن در حقیقت پیوند خونی است و با آمدن نسل‌های بعدی تقویت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، براساس گزارش خبرگزاری رسمی کوریای شمالی موسوم به کی.سی.ان.ای، کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی روز دوشنبه به مناسبت هفتاد و یکمین سالروز اعزام نیروهای چینی به جنگ سه ساله کوریا، تاج گلی را برای یادبود به آرامگاه سربازان کشته‌شده چینی در هوچانگ واقع در ولایت پیونگان جنوبی فرستاد.

کیم جونگ اون ضمن تحسین مشارکت چین در این جنگ به عنوان تجلی دوستی ستیزه‌جو و اتحاد بزرگ میان این دو کشور گفت: کوریای شمالی هرگز خون‌های ریخته‌شده از سربازان چینی را فراموش نخواهد کرد.

وی افزود: دوستی کوریای شمالی و چین در حقیقت یک پیوند خونی است که حتی با آمدن نسل‌های بعدی تغییری نخواهد کرد و محکم‌تر از قبل خواهد شد.  

چین در جریان جنگ کوریا که با یک آتش‌بس و نه یک پیمان صلح پایان یافت، در کنار کوریا شمالی در مقابل نیروهای کوریای جنوبی و سازمان ملل به رهبری آمریکا جنگید. در آن زمان براساس یکی از قطعنامه‌های شورای امنیت، آمریکا یک یگان متحد را تشکیل داد که شامل نیروهای نظامی از تعدادی از کشورهای عضو برای عملیاتی تحت پرچم سازمان ملل بود.

در بحبوحه تعلیق مذاکرات اتمی و تشدید تنش‌ها میان چین و آمریکا، پیونگ‌یانگ و پکن به شدت بر روابط نزدیکشان تاکید کرده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟