رایزنی رئیس سیا با روس‌ها درباره حملات سایبری

  • انتشار: ۱۳ عقرب ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 123565

به نقل از خبرگزاری رویترز، ویلیام برنز، مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در سفر به روسیه با مقامات این کشور دیدار و درباره حملات سایبری رخ داده علیه واشنگتن به رایزنی پرداخت. 

یک منبع آگاه وابسته به سرویس امنیت فدرال روسیه درباره این سفر غیرمنتظره گفت: امنیت سایبری یکی از موضوعاتی بود که ویلیام برنز تلاش کرد در این سفر به اطلاعاتی درباره آن در داخل روسیه دست یابد.

منابع روس اعلام کردند: دغدغه اصلی این مقام اطلاعاتی آمریکا از سفر به مسکو حمله‌های سایبری و هک شدن اطلاعات شرکت های آمریکایی بوده است.

در این ملاقات که روز گذشته اتفاق افتاد ویلیام برنز با سرگئی ناریشکین، رییس سرویس اطلاعات خارجی روسیه دیدار و در مورد همکاری‌های  آمریکا و روسیه در مبارزه با تروریسم بین الملل گفتگو کردند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در باره این خبر گفت: گفتگو‌های انجام شده در چنین سطحی برای تبادل نظرات مشترک اقدامی بسیار مهم برای هر دو کشور است.

روز گذشته همچنین وزارت بارزگانی آمریکا، یکی از شرکت‌های امنیت سایبری روسیه را که از ماه آوریل تحت تحریم‌های واشنگتن قرار گرفته بود به لیست سیاه تجاری خود افزود و گفت: این شرکت ابزار‌های سایبری برای دسترسی غیرمجاز به شبکه‌های رایانه‌ای را قاچاق می‌کند.

این سفر نخستین اقدام آمریکا در این سطح پس از نشستی در ژنو در ماه‌های اخیر است. در نشست ژنو که در ماه ژوئن برگزار شد جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد با فشار آوردن به روسیه، مسکو را تهدید کند در صورت ادامه حملات باج افزار‌ها به مراکز حساس آمریکا آن‌ها نیز اقدامی متقابل انجام خواهند داد. با این حال، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه همواره این اتهامات را رد کرده است.

منبع: yjc

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟