حماس: نتانیاهو برای نجات خود، به دنبال ادامه جنگ است

  • انتشار: ۱۷ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 167537

یکی از رهبران جنبش حماس با اشاره به شکست صهیونیستها در تحقق اهداف خود در غزه، گفت که دشمن در نهایت مجبور خواهد شد، شرایط مقاومت را بپذیرد.

اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس می‌گوید که دشمن صهیونیستی از منطقه شمال غزه عقب‌نشینی کرده و فقط در بخش غربی آن حضور دارد.

حمدان با اشاره به اینکه مقاومت در بهترین وضعیت خود قرار دارد، گفت: اسرائیل هیچ یک از اهداف مد نظر خود را در غزه محقق نکرد. نتانیاهو هم فقط به دنبال ادامه جنگ است تا خود را نجات دهد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه با اشاره به اینکه رخدادهای عملیات طوفان الاقصی، هرگز نباید بار دیگر اتفاق بیفتد، گفت: «ما جنگ علیه حماس را تا تحقق همه اهدافمان متوقف نخواهیم کرد. حزب‌الله باید از (وضعیت) حماس درس بگیرد و هیچ مصونیتی برای مبارزانش وجود ندارد».

تاکید نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر ادامه جنگ در غزه در حالی مطرح می‌شود که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه در سخنانی با تاکید بر دستیابی به آتش‌بس فوری در نوار غزه گفت که ۱۰۰ درصد ساکنان این باریکه با بحران غذا مواجه هستند.

خبرگزاری شهاب به نقل از حمدان مقام حماس گزارش داد، دشمن صهیونیستی هفت تیپ نیرو در خانیونس مستقر کرده، ولی تا کنون موفق نشده است هیچ دستاوردی کسب کند.

وی با اشاره به اینکه دشمن در نهایت مجبور خواهد شد، شرایط مقاومت را بپذیرد تا اسرای خود را آزاد کند، گفت: نیروهای مقاومت در کرانه باختری، ثابت قدم هستند و تلفاتی به دشمن وارد کرده‌اند.

حمدان گریزی هم به مسئله کوچاندن مردم فلسطین زد و تأکید کرد: اخیرا مسئله کوچاندن این مردم تحت عنوان ساده‌لوحانه‌ای به نام مهاجرت داوطلبانه در حال تکرار شدن است، ولی سرزمین ما، فقط متعلق به مردم فلسطین خواهد بود.

ارتش اسرائیل از حدود ۳ ماه قبل حملات شدیدی را علیه نوار غزه آغاز کرده که به دنبال آن بسیاری از تاسیسات فلسطینیان ویران شده است. ۲۲ هزار و ۷۲۲ فلسطینی -بنابر اعلام وزارت صحت غزه- در حملات ارتش اسرائیل به غزه تا این لحظه به شهادت رسیده‌اند و ۵۸ هزار و ۱۶۶ فلسطینی دیگر نیز مجروح شده‌اند که هزاران نفر از آن‌ها زن و کودک هستند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟