جوبایدن: با وجود پیری در انتخابات ۲۰۲۴ شرکت می کنم/ ترامپ دموکراسی آمریکا را نابود می کند

  • انتشار: ۲۸ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 153557

جو بایدن، پیرترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا اذعان کرد که متوجه سن بالای خود است اما قصد شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ را دارد زیرا «دونالد ترامپ می‌خواهد دموکراسی آمریکا را نابود کند».

ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، جو بایدن ۸۰ ساله معمولا از سخن درباره سن خود پرهیز می‌کند اما این بار طی یک مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی در تئاتر برادوی در شهر نیویورک گفت: تجربه‌ام به من کمک کرده تا با بحران‌هایی مثل اوکراین و کووید-۱۹ مقابله کنم.

او در ادامه اذعان کرد: بسیاری از مردم ظاهرا بر روی سن من متمرکز شده‌اند. باور بفرمایید من چنین چیزی را درک می‌کنم! من بیشتر از هر شخص دیگری می‌دانم.

بایدن افزود: من در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ شرکت می‌کنم زیرا دموکراسی در خطر است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و دیگر همراهان جمهوری‌خواه او مصمم هستند تا دموکراسی آمریکا را نابود کنند.

نتایج نظرسنجی سی‌بی‌اس نیوز/ یوگاو نشان می‌دهد اگر جو بایدن برای بار دوم رئیس‌جمهور آمریکا شود، تنها ۳۴ درصد فکر می‌کنند او تا پایان دوره‌اش رئیس‌جمهور خواهد ماند و ۴۴ درصد معتقدند او پیش از پایان دوره‌اش کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

براساس نتایج این نظرسنجی، علی‌رغم سه سال تفاوت سنی میان بایدن و ترامپ، اما اکثرا نسبت به سن و سلامت روانی جو بایدن ابراز نگرانی می‌کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟