توزیع کمک‌های نقدی و غیرنقدی به بیش از ۲۱ هزار خانواده در پنج ولایت

  • انتشار: ۱۸ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس:
  • شناسه مطلب: 167710

مقام‌های محلی از توزیع کمک‎‌های نقدی و غیرنقدی برنامه جهانی غذا و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان به ۲۱ هزار ۱۰۶ خانواده در سمنگان، جوزجان، لغمان، هرات و پکتیکا خبر می‌دهند.

داملا امان‌الله طلحه، رییس مهاجرین و عودت‌کننده‌گان طالبان در جوزجان می‌گوید که به یک هزار و ۷۲۳ خانواده بیجاشده داخلی ولسوالی‌های مردیان، قوش‌تپه و درزاب این ولایت به حمایت مالی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان کمک‌های نقدی توزیع شده است.

به گفته او، به یک هزار و ۱۳۲ خانواده که سهم هر خانواده مبلغ ۱۸ هزار و ۷۰۰ افغانی و به ۵۹۱ خانواده که سهم هر خانواده مبلغ ۱۳ هزار و ۷۰۰ افغانی می‌شود، به‌منظور خرید البسه زمستانی و مواد سوختی پول نقد توزیع شده است.

در همین حال، مقام‌های ریاست آحیاء و انکشاف دهات طالبان در سمنگان با نشر خبرنامه‌ای می‌گویند که امروز به نُه هزار و ۹۷ خانواده در مربوطات شهر ایبک، مرکز این ولایت کمک‌های مواد خوراکی برنامه جهانی غذا به همکاری تخنیکی موسسه تقویت اجتماعی ASIO توزیع شده است

وی اضافه کرده است که کمک‌ها شامل آرد، روغن، نمک، دال‌نخود و غذای مقوی برای کودکان می‌شود.

از سوی دیگر، محمدطاهر زرکمر، رییس احیاء و انکشاف دهات طالبان در لغمان از توزیع کمک‌‎های نقدی و غیرنقدی برای نزدیک به شش هزار خانواده در این ولایت خبر می‌دهد.

به گفته او، برنامه جهانی غذا به پنج هزار و ۷۸۰ خانواده کمک کرده که به هر خانواده مبلغ سه هزار و ۲۰۰ افغانی پول نقد و به ۴۰۰ خانواده کالای زمستانی، بخاری و بالون گاز توزیع کرده است.

با این حال، مسوولان محلی در ریاست انکشاف دهات طالبان در هرات نیز می‌گویند که به سه هزار و ۹۹۶ خانواده نیازمند در ولسوالی‌های کشک کهنه و زیرکوه این ولایت از سوی برنامه جهانی غذا شامل شش قلم مواد خوراکی توزیع شده است.

در همین حال، به نقل از مسوولان ریاست انکشاف دهات طالبان در پکتیکا برنامه جهانی غذا به ۵۱۰ خانواده پول نقد کمک کرده است که به هر خانواده نیازمند مبلغ سه هزار و ۲۰۰ افغانی توزیع شده است.

این در حالی است که نهادهای امدادرسان بین‌المللی برای جلوگیری از گسترش فقر به هزارها خانواده نیازمند کمک‌های نقدی و غیرنقدی را در ولایت‌های مختلف توزیع کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟