ترور نافرجام مشاور پوتین/ دختر «دوگین» در موتر پدرش کشته شد

  • انتشار: ۳۰ اسد ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 132435

«داریا دوگین» دختر الکساندر دوگین، کهنه‌سرباز و مفسر سیاسی روسی، شنبه شب در پی انفجار مهیب موتر پدرش در نزدیکی مسکو کشته شد.

به نقل از راشا تودی، این رویداد در حدود ۲۰ کیلومتری غرب مسکو حدود ۲۱:۳۵ به وقت محلی رخ داد. تصاویر و ویدئوهای منتشر شده نشان می‌دهد که این انفجار درست در وسط جاده اتفاق افتاد و اجزای منفجر شده به اطراف پرتاب شدند. این موتر ویران شده که کاملا آتش گرفت، سپس به حصاری برخورد کرد.

به گفته سرویس‌های اضطراری فقط یک شخص داخل این موتر بود و فورا پس از انفجار کشته شد. گزارش‌های اولیه نشان دادند که یک دستگاه منفجره خانگی ممکن است عامل این انفجار بوده باشد اما بازرسان هنوز علت انفجار یا انگیزه احتمالی را تایید نکرده‌اند.

اوایل شامگاه شنبه، الکساندر دوگین طی جشنواره‌ای درخصوص “سنت و تاریخ” سخنرانی کرد و دختر او هم به عنوان مهمان در آن حضور داشت. برخی از گزارش‌های تایید نشده نشان دادند که دوگین در ابتدا قصد داشت که به همراه دخترش این جشنواره را ترک کند اما بعدا تصمیم گرفت که موتری جداگانه‌ای بگیرد و بدین ترتیب موتر خود را به دخترش داریا داد.

داریا دوگین، مفسر سیاسی، دختر پروفسور الکساندر دوگین بود؛ فیلسوفی که به دلیل دیدگاه‌های ضد غربی و “نئو-اوراسیایی” خود مشهور است. رسانه‌های غربی طی دهه اخیر بارها از الکساندر دوگین به عنوان یکی از نیروهای محرکه سیاست خارجه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه یاد کرده‌اند. همین چند ماه پیش، سی‌بی‌اس او را “نظریه‌پرداز راست افراطی که پشت ایده‌های پوتین است” خطاب کرد، در حالیکه واشنگتن پست او را “نویسنده رمزآلود راست افراطی که به اندیشه‌های روسی پوتین شکل می‌دهد” نامید.

همچنین روزنامه دیلی میل از داریا دوگین به عنوان “یکی از طراحان جنگ روسیه-اوکراین” یاد کرد و نوشت که این حمله ظاهرا پدر داریا را هدف قرار داده بود.

این روزنامه در ادامه اشاره کرد: «موتر داریا دوگین، ملی‌گرای تحریم‌شده روسی که پدر ۶۰ ساله او فاشیست معروفی است که “مغز پوتین” نامیده می‌شود در بزرگراهی در نزدیکی بولشه ویازیومی منفجر شد و داریا که تنها سرنشین آن بود جان باخت.»

دنیس پوشیلین، رهبر جمهوری خلق دونتسک، “تروریست‌های اوکراینی” را به انفجار موتر دختر دوگین متهم کرد.

وی در تلگرام نوشت: «تروریست‌های رژیم اوکراین سعی کردند تا الکساندر دوگین را از بین ببرند اما دختر او در موتر بود و او جان خود را از دست داد. روحش شاد. او یک دختر روسی به تمام معنا بود.»

الکساندر دوگین همچنین یکی از حامیان اصلی ولادیمیر پوتین محسوب می‌شود که به واژه “نوروروسیا” (روسیه جدید) جانی دوباره داد؛ واژه‌ای که توسط پوتین برای توجیه الحاق کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ استفاده شد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟