بیش از دو هزار کشته و زخمی در تجاوز عربستان به یمن

  • انتشار: ۱۷ حمل ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 3623
یمن

سازمان های حقوقی یمنی، با اعلام آمار موثق از قربانیان تجاوز هوایی عربستان سعودی، کشتار غیرنظامیانِ بی دفاع را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اطلس به نقل از شبکه العالم، مسئولان سازمان های حقوقی یمنی در کنفرانس مطبوعاتی که در صنعا برگزار شد، گزارشی موثق از شمار قربانیان تجاوز سعودی به یمن ارائه داده و تاکید کردند که شمار زیادی از 850 کشتۀ این تجاوز، زنان، کودکان و سالمندان بودند.

این سازمان ها همچنین تاکید کردند که پس از تهیۀ اسناد و مدارک لازم، گزارشی موثق از استفادۀ عربستان سعودی از سلاح های ممنوعه به دادگاه های بین المللی ارائه خواهند داد.

ارائه گزارش موثق از تعداد کشته ها، پس از حمله هوایی به منطقه بنی مطر صورت گرفت، که شمار زیادی کشته برجا گذاشت. پس از این تجاوز، سازمان “بیت الحریه” با مشارکت سازمان های حقوقی و نهادهای مردم نهاد، طرح ارائه آمار رسمی و موثق از تعداد تلفات تجاوزات سعودی به یمن را ارائه کردند.

“نوره الجروی” عضو سازمان نجات (انقاذ) روز یکشنبه به شبکه العالم گفت: آن ها، تأسیسات زیربنایی خصوصی را هدف قرارمی دهند، پادگان ها، فرودگاه ها، بیمارستان ها، مساجد و خلاصه همه چیز و همه کس راهدف قرارمی دهند.رژیم سعودی زیرساخت های یمن را نابود کرد و هزاران یمنی را آواره کرد.

بر پایه این گزارش، شمار قربانیان، 857 شهید اعلام شد که 160 تن از آنان کودک بودند و شمار زیادی نیز زنان و سالمندان بودند. شمار زخمی ها نیز 1214 تن اعلام شد که حال 762 تن از آنان وخیم اعلام شد.

سازمان های حقوقی برگزار کنندۀ این کنفرانس خبری، تجاوز سعودی ضد غیرنظامیان بی دفاع را محکوم کردند و همه سازمان های حقوق بشری و بین المللی را به دخالت فوری به منظور متوقف کردن این تجاوز فراخواندند.

“احمد غیلان” مسئول رسانه ای سازمان بیت الحریه، به شبکه العالم گفت: هدفِ ما از تهیه این گزارش، ارائه آماری موثق به جامعه جهانی است تا رسانه ها، سازمان های حقوقی و افراد فعال در زمینه های حقوق بشر درد و رنج ملت یمن را درک کنند.

برگزار کنندگان این کنفرانس سپس بر ضرورت گشایش همه منافذ و گذرگاه ها به منظور پذیرش کمک های انسان دوستانه و بین المللی به مردم یمن، تاکید کردند.

“محمد الهناهی” مسئول واحد حقوقی سازمان بیت الحریه در این خصوص به شبکه العالم گفت: باید به کشتی های حامل مواد غذایی و دارو، اجازه ورود داده شود و مناطق زمینی نیز باید به روی کمک های بشردوستانه باز شود.

در این کنفرانس همچنین بر ضرورت تحقیقات در خصوص قانونی بودن سلاح های استفاده شده در حمله به انبارهای اسلحه در صنعا تاکید شد.

 

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟