بیست‌وهفتمین روز جنگ غزه؛ افزایش شمار شهدا به ۹۰۶۱ نفر

  • انتشار: ۱۱ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 158933

وزارت بهداشت فلسطینی، در بیست‌وهفتمین روز جنگ غزه، شمار قربانیان این جنگ را ۹۰۶۱ شهید و ۳۲۰۰۰ مجروح اعلام کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه، امروز (پنجشنبه، ۲ نوامبر)، در بیست‌وهفتمین روز نبرد «طوفان الاقصی» جدیدترین آمار قربانیان حملات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه را اعلام کرد.

به نوشته الجزیره، وی تصریح کرد که رژیم اشغالگر همچنان در حالی ارتکاب جنایت، یکی پس از دیگری است و بر روی مناطق مسکونی متمرکز است و طی ۲۴ ساعت اخیر، مرتکب ۱۵ جنایت و شهادت ۲۵۶ نفر شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین تصریح کرد که شمار شهدای غزه تا به امروز به ۹۰۶۱ نفر از جمله ۳۷۶۰ کودک و ۲۳۲۶ زن و شمار مجروحان به ۳۲۰۰۰ نفر رسیده است. همچنین تاکنون ۲۰۶۰ نفر مفقود اعلام شده‌اند که در زیر آوارند و ۱۱۵۰ نفر از آنها کودکند.

تداوم بمباران غزه و کشتار زنان و کودکان فلسطینی در حالی برای بیست‌وهفتمین روز متوالی ادامه دارد که کشورهای غربی حامی رژیم صهیونیستی تا کنون هرگونه قطعنامه آتش بس در شورای امنیت را وتو کرده و یا به جای تلاش برای توقف کشتار و بمباران فلسطینیان به دنبال تصویب قطعنامه‌هایی در حمایت بیشتر از تل‌آویو هستند.

این مقام وزارت بهداشت فلسطین، امروز همچنین درخصوص یک فاجعه بهداشتی قریب الوقوع به دلیل توقف ژنراتور برق در بیمارستان اندونزی و بیمارستان الشفاء هشدار داد و از همه طرف‌ها خواست تا هرچه سریع‌تر کریدور انسانی امنی را برای ارسال کمک‌های پزشکی به غزه ایجاد کنند. ۱۶ بیمارستان و ۳۲ مرکز ارائه خدمات اولیه پزشکی تاکنون به دلیل بمباران‌ها یا اتمام سوخت از مدار خدمات‌رسانی خارج شده‌اند.

صبح امروز وزیر بهداشت ترکیه نیز رسما تایید کرد که از شب گذشته بیمارستان ترکی الصداقه، که تنها بیمارستان تخصصی غزه برای درمان بیماران سرطانی بود، از خدمت خارج شده است.

کتائب شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس، شنبه ۱۵ میزان (۷ اکتبر ۲۰۲۳) در واکنش به جنایات مستمر رژیم اشغالگر از جمله کشتار فلسطینیان، هتک حرمت مسجدالاقصی، یورش شهرک نشینان با حمایت نظامیان صهیونیست و بیش از هفت دهه جنایت علیه ملت فلسطین، با اجرای عملیات پیش‌دستانه طوفان الاقصی، به اراضی اشغالی فلسطین حمله کرد و در مقابل نیز رژیم اشغالگر بمباران شدید نوار غزه را کلید زد که تاکنون هزاران نفر را شهید و مجروح و آواره کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟