برای بیش از ۳۰ هزار کشاورز در چهار ولایت تخم‌های اصلاح شده بذری و کود کیمیاوی توزیع شد

  • انتشار: ۱۰ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس:
  • شناسه مطلب: 158705

مقام‌های محلی طالبان در ولایت‌های غور، هرات، بادغیس و نیمروز از توزیع تخم‌های اصلاح شده بذری و کود کیمیاوی برای ۳۰ هزار و ۴۴۰ کشاورز در این ولایت‌ها خبر می‌دهند.

دفتر مطبوعاتی طالبان در ولایت غور روز سه‌شنبه، ۹ عقرب گفته که برای هشت هزار کشاورز در ولسوالی‌های دولت‌یار، دولینه، چهارسده، لعل‌وسرجنگل، پسابند و فیروزکوه از سوی موسسه «اکشن اید» تخم‌های اصلاح شده بذری و مواد کیمیاوی توزیع شده است.

در همین حال، دفتر مطبوعاتی والی طالبان در بادغیس نیز از توزیع تخم‌های اصلاح شده بذری و کود کیمیاوی برای ۱۳ هزار و ۴۴۰ کشاورز در ولسوالی‌های بالامرغاب، آب‌کمری، غورماچ، قادس و جوند از سوی سازمان ملل متحد خبر داده است.

ریاست زراعت آبیاری و مالداری طالبان در نیمروز هم گفته که برای هفت هزار کشاورز در ولسوالی‌های خاشرود، دلارام، چخانسور، چهار برجک و شهر زرنج تخم‌های اصلاح شده بذری و کود کیمیاوی توزیع شده است.

این کمک‌ از سوی موسسه نسل‌های آینده افغانستان برای کشاورزان نیمروز توزیع شده است.

همچنان ریاست زراعت آبیاری و مالداری طالبان در هرات می‌گوید که برای دو هزار کشاورز در ولسوالی اوبه این ولایت، از سوی موسسه بین‌المللی «ورلدویژن» تخم‌های اصلاح شده بذری و کود کیمیاوی توزیع شده است.

این کمک‌ها در حالی برای کشاورزان توزیع می‌شود که از چند سال به این‌سو خشکسالی شدید ولایت‌های حوزه غرب کشور را تهدید و کشاورزان را در برخی مناطق مجبور به انتقال مکان کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟