انصارالله: سایر کشورها، خود را قربانی فریبکاری آمریکا نکنند

  • انتشار: ۲ دلو ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 169639

سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن از همه کشورها خواست که خود را قربانی فریبکاری آمریکا نکنند و تأکید کرد که واشنگتن نباید از مسئولیت خود در قبال توقف حمله به غزه شانه خالی کند.

محمد عبدالسلام سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن شامگاه روز یکشنبه تأکید کرد که این کشور، در حمایت از ملت فلسطین، کشتیهای اسرائیلی یا کشتیهای عازم فلسطین اشغالی را هدف قرار خواهد داد تا اسرائیل به حملات خود به غزه پایان دهند.

عبدالسلام از همه کشورها خواست که خود را قربانی فریبکاری آمریکا نکنند و تأکید کرد که واشنگتن هم باید از مسئولیت خود در قبال توقف حمله به غزه شانه خالی نکند.

‏وی در پایان گفت که یمن بر اساس اصل حق دفاع از خود، اجازه نخواهد داد حاکمیتش نقض شود و در برابر هر گونه تجاوزی، دست بسته باقی نخواهد ماند.

‏ مکس بلومنتال روزنامه نگار آمریکایی هم اخیرا ضمن تمجید از اقدامات انصارالله، تأکید کرد: کاری که انصارالله انجام می‌دهد را اخلاقی‌ترین مداخله نظامی در طول عمرم نامیده‌ام. چیزی که حوثی‌ها به دنبال انجام آن هستند، اعمال فشار اقتصادی بر اسرائیل برای متوقف‌کردن نسل‎کشی در غزه است.

وی همچنین گفت: تنها کاری که آن‎ها باید انجام دهند این است که آتش‎بس در غزه را آغاز کنند و سپس کشتیرانی در دریای‎سرخ به حالت عادی باز خواهد گشت. بایدن به دلیل نقض قانون‎اساسی با اعلام جنگ علیه یمن باید استیضاح شود. او باید در یک دادگاه بین‌المللی به جرم نسل‌کشی در کنار آنتونی بلینکن متهم شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟