افزایش ۵۱ درصدی تقاضای پناهندگی در آلمان در یک سال گذشته

  • انتشار: ۱۹ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 167822

شمار مجموعی درخواست‌های پناهندگی در آلمان در سال ۲۰۲۳ میلادی نسبت به سال قبل از آن ۵۱ درصد افزایش یافته است. بیشترین پناهجویان از سوریه، ترکیه و افغانستان بوده اند.

در سال گذشته میلادی ۳۲۹ هزار و ۱۲۰ درخواست اولیه پناهندگی در آلمان ارائه شده است که در مقایسه با سال قبلی‌اش بیشتر از ۵۱ درصد افزایش داشته است.

به نقل از دویچه وله، اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان «بامف» روز دوشنبه اعلام کرد که از این میان ۲۲ هزار و۶۰۳ درخواست مربوط به کودکان زیر یک سال بوده است که در آلمان متولد شده اند.

در سال گذشته مجموع درخواست‌های اولیه پناهندگی و درخواست‌های ثانوی یا تعقیبی ۳۵۱ هزار و ۹۱۵ بوده است. درخواست تعقیبی پناهندگی به موردی گفته می‌شود که یک پناهجو بنا به دلایلی برای بار دوم درخواست پناهندگی می‌دهد. این رقم در سال قبل از آن ۲۴۴ هزار و ۱۳۲ مورد بوده است.

در ماه دسمبر سال گذشته ۲۳ هزار و ۲۵ درخواست نخست و ۱۴۳۲ درخواست تعقیبی پناهندگی در ادارات مهاجرت آلمان ارائه شده است. به این ترتیب رقم درخواست‌های اولیه پناهندگی در مقایسه با ماه قبل از آن حدود ۳۴.۸ درصد کاهش داشته است.

بخش عمده درخواست‌های پناهندگی در سال گذشته توسط شهروندان کشورهای سوریه، ترکیه و افغانستان ارائه شده است.

در سال گذشته رسیدگی به درخواست اولیه و ثانونی پناهندگی به طور میانگین ۶.۸ ماه طول کشیده است.

با توجه به افزایش پناهجویان، مهاجرت به یک مشکل سیاسی بزرگ برای حکومت آلمان و یک موضوع داغ در این کشور تبدیل شده است.

بسیاری شهرداری‌ها و محلات شکایت دارند که توانایی اسکان‌دهی به پناهجویان جدید را ندارند. به این دلیل آلمان مانند بسیاری کشورهای دیگر اتحادیه اروپا در نظر دارد سیاست‌هایش در مورد پناهندگی را تشدید کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟