افزایش شهدای غزه به ۲۲۸۳۵ نفر

  • انتشار: ۱۷ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 167504

وزارت صحت غزه در نود و سومین روز جنگ از افزایش شهدا به ۲۲۸۳۵ نفر و زخمی‌ها به ۵۸۴۱۶ نفر خبر داد.

وزارت صحت غزه امروز (۱۷ جدی) در نود و سومین روز جنگ غزه از افزایش تعداد شهدا به ۲۲۸۳۵ نفر خبر داد.

به نوشته اسکای نیوز، به گفته این وزارتخانه، ۵۸۴۱۶ نفر نیز تاکنون زخمی شده‌اند. بیش از هفت هزار نفر نیز همچنان زیر آوارها و مفقود هستند.

وزارت صحت غزه همچنین خبر داد که طی ۲۴ ساعت گذشته، ارتش اشغالگر صهیونیستی دست به ۱۲ جنایت در بمباران غیرنظامیان در غزه زد که طی آن ۱۱۳ نفر شهید و ۲۵۰ نفر زخمی شده‌اند.

ارتش صهیونیستی اقدام به بمباران یک آپارتمان مسکونی در خان یونس کرد که طی آن ۲۷ نفر از جمله ۱۴ کودک به شهادت رسیدند.

خبرگزاری فلسطینی وفا نیز گزارش داده که ۱۶ نفر در بمباران یک خانه در شهر خان یونس و بمباران مدرسه متعلق به «آنروا» در اردوگاه «المغازی» به شهادت رسیده‌اند.

امروز در کرانه باختری نیز هشت فلسطینی که هفت نفرشان از اردوگاه «جنین» هستند، به شهادت رسیدند. نظامیان اسرائیلی در ساعات ابتدایی امروز با یورش به جنین، ماشین آلات نظامی خود را وارد اردوگاه کرده و همزمان پهپادهای شناسایی اسرائیلی نیز به پرواز درآمدند.

طبق اعلام وزارت صحت فلسطین، از آغاز جنگ در غزه، ۲۷ فلسطینی نیز در کرانه باختری به دست نظامیان و شهرک‌نشینان اسرائیلی به شهادت رسیده‌اند.

در مقابل نیز ارتش اسرائیل امروز در کانال تلگرامی خود آمار زخمی‌هایش را ۲۳۳۶ نفر اعلام کرد. ارتش اسرائیل همچنین مدعی شد که از زمان آغاز جنگ زمینی در غزه، ۱۰۲۶ نظامی زخمی شده‌اند. ارتش اسرائیل روز گذشته نیز تعداد کشته‌های خود را ۵۱۰ نظامی اعلام کرده بود.

اعلام آمار ۲۳۳۶ زخمی در شرایطی است که داکتران میدانی و درمانگاه‌ها و همچنین مسئولان بخش‌های بازتوانی ارتش این رژیم اعلام کرده‌اند که آمار کلی زخمی‌های ارتش بسیار بیشتر است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟