استفاده تبلیغاتی داعش از فیلم های مستهجن

  • انتشار: ۵ قوس ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 1264

یک سایت وابسته به گروه تروریستی داعش با انتشار تصاویری مستهجن مدعی شد نظامیان خارجی (غربی) در سوریه و عراق به زنان مسلمان سوری تجاوز می کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه “ایندپندنت” بریتانیا داعش که در تبلیغات گمراه کننده اینترنتی مهارت بالایی دارد، با استفاده از تصاویر مستهجن، در خبری مدعی شد نظامیان غربی به زنان مسلمان سوری و عراقی تجاوز می کنند.

این خبر با واکنش صفحه توییتر وزارت خارجه آمریکا مواجه شد و این وزارتخانه با دروغین دانستن این تصویر اعلام کرد که تصاویر منتشر شده از یک فیلم مستهجن (PORN) مجارستانی گرفته شده است.

برخی کاربران نیز زیر واکنش توییتری وزارت خارجه آمریکا، این موضوع را دستمایه طنز قرار داده و پرسیده اند: مگر وزارت خارجه آمریکا فیلم های مستهجن مجارستانی تماشا می کند؟

داعش در هفته های اخیر همزمان با شکست های پیاپی در جبهه های جنگ از کوبانی و بیجی گرفته تا منطقه سعدیه در استان دیالی (مرز با ایران) به تیلیغات گمراه کننده اینترنتی و خشونت ورزی های خود افزوده است.

این گروه روز گذشته اعلام کرد سه زن جاسوس را در شهر موصل تیرباران کرده است. داعش دو روز پیش نیز با انتشار یک ویدئو در شهر رقه سوریه تصاویر تیرباران 4 سرباز به گروگان گرفته شده ارتش سوریه را به نمایش گذاشت.

همزمان ناظران از عراق خبر می دهند که ارتش عراق به همراه نیروهای پیشمرگه کُرد خود را برای نبرد سرنوشت ساز با تروریست های داعش و بازپس گیری شهر موصل از این گروه تروریستی آماده می کنند.

داعش هم اکنون تمرکز خود را بر روی تصرف شهر رمادی مرکز استان الانبار در غرب عراق قرار داده است و در روزهای گذشته حملات خود را برای تصرف این شهر افزایش داده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟