اسارت حدود ۷۰ فلسطینی از جمله چند رهبر حماس در کرانه باختری

  • انتشار: ۲۷ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 157233

همزمان با بمباران نوار غزه در سیزدهمین روز جنگ، نظامیان صهیونیست،بامداد امروز به مناطق مختلف کرانه باختری حمله کردند و نزدیک ۷۰ فلسطینی از جمله چند رهبر حماس، نماینده و آزاده فلسطینی را به اسارت گرفتند و موجب شهادت ۴ جوان فلسطینی شدند.

همزمان با حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه، نظامیان اشغالگر، امروز (پنجشنبه، ۱۹ اکتبر) در کرانه باختری اقدام به یورش به برخی منازل و اسارت شماری از شهروندان فلسطینی کردند.

به نوشته خبرگزاری فلسطینی «صفا»، نظامیان اسرائیلی، بامداد امروز در با یورش به استان‌های مختلف، شماری از فلسطینی‌ها را به اسارت گرفتند.

بر اساس این گزارش، در حمله اشغالگران به شهرک «بیتونیا» در نزدیکی رام‌الله، «حسن یوسف» از رهبران جنبش حماس که تنها چند هفته است از زندان‌های اسرائیلی آزاد شده و از چند بیماری مزمن رنج می‌برد، بار دیگر به اسارت گرفتند. «فلاح ندی» یکی دیگر از رهبران حماس در حمله اشغالگران به منزلش در شهر «البیره» به اسارت گرفته شد. اشغالگران همچنین به منزل «جمال الطویل» از دیگر رهبران مقاومت یورش بردند و دو پسرش یحیی و نصرالله را به گروگان گرفتند تا وی، خود را تسلیم کند. نظامیان اسرائیلی در حمله به منزل «علاء الریماوی» خبرنگار فلسطینی، پسر او را به گروگان گرفتند تا وی خود را تسلیم کند.

«عماد ابو عواد» از تحلیلگران امور اسرائیل نیز از دفترش در «البیره» و «ریاض ناصر» آزاده فلسطینی از منزلش در روستای «دیر قدیس» به اسارت گرفته شد.

نظامیان صهیونیست در ادامه به شهرک «بیت لقیا» در جنوب غرب رام‌الله یورش بردند و هفت نفر دیگر از جمله چند آزاده را به اسارت گرفتند که عبارتند از: بکر مفارجه، أحمد مفارجه، هانی عاصی، فؤاد عاصی؛ حقوقدان، رفیق مفارجه، محمد صالح موسى و إسلام صالح موسى فرزندان اسیر فلسطینی محکوم به حبس ابد به نام صالح دار موسى.

شهرک «نعلین» در غرب رام الله نیز شاهد یورش نظامیان اسرائیلی و تحقیق میدانی بود و طی آن ۱۱ شهروند فلسطینی از جمله چند آزاده به اسارت گرفته شد که عبارتند از: شکری الخواجا، أحمد عاید سرور و برادرش عبد الرحمن، محمد عبد الکریم سرور وپسرش تمیم، یوسف علی الحبازی، طالب تیسیر نافع، صهیب فهمی سرور، ولید نمر نافع، مصعب محمد سرور وبرادرش معتصم.

صهیونیست‌ها در شهر نابلس واقع در شمال کرانه باختری نیز دو جوان فلسطینی به نام‌های مؤید معالی و جارح المعالی را در یورش به شهرک بیتا واقع در جنوب شهر و دو جوان به نام‌های بشار العامودی و عباده العامودی را به اسارت گرفتند.

در استان الخلیل نیز، اشغالگران، ۴۱ آزاده فلسطینی را در حمله به ده‌ها منزل و تفتیش و تحقیق میدانی به اسارت گرفت که اسامی آن‌ها عبارت است از:

نایف الرجوب نماینده فلسطینی، غالب طه، هانی أبو سباع کارشناس امور اسرائیل، علاء الجعبری، محمد أبو حدید، محمود دویک، لؤی غیث، فرید السلایمه، شادی القواسمی، یوسف صرصور، محمد أبو فنونه، أشرف بدر، یوسف القزاز، عماد جاد الله، شادی النموره،علاء الربعی خبرنگار، جاد الله رجوب، أسامه شاهین، یوسف أبو راس، منذ زونه، محمد أبو هلیل، طارق عاشور، عبد الجلیل الشحاتیت، نبیل عواوده، منتصر شدید، زید الجعبری، علی سکافی، محمود أبو ورده، عدی عواوده، عنتر الناظر، سلیم رجوب، أنس عمرو، عز الدین أبو حسین، یوسف نصار، سعید علامی، مهند مرشد عوض ودو برادرش مهدی ومحمد، محمد نبیل عوض و ورد عوض.

اشغالگران همچنین پدر شهید ندیم راسم را در الخلیل بازداشت کردند تا وی فرزندش را تسلیم کند.

این در حالی است که یورش شبانه اشغالگران به مناطق مختلف استان رام‌الله موجب شهادت چهار جوان فلسطینی به نام‌های «محمد عبدالرحمن فواقه» (۲۱ ساله) در روستای «دورا القرع» در شرق رام‌الله، «جبرئیل احمد عوض» (۳۲ ساله) از روستای «بدرس» در غرب رام‌الله، «طه محامید» (۱۶ ساله) از اردوگاه نورشمس در طولکرم و «احمد منیر صدوق» (۱۷ ساله)، از اردوگاه الدهیشه در بیت‌لحم منجر شد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟