ادعای مایکروسافت درباره حمله سایبری ایران به آمریکا و اسرائیل

  • انتشار: ۲۰ میزان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 122359

شرکت مایکروسافت مدعی شد هکرهای وابسته به ایران حملاتی سایبری علیه شرکت‌های دفاعی آمریکایی و اسرائیلی انجام داده اند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شرکت مایکروسافت روز دوشنبه مدعی شد هکرهایی مرتبط با ایران «عملیات اسپری رمز عبور» را علیه شرکت‌های فناوری دفاعی آمریکایی و اسرائیلی و شرکت‌های بین‌المللی حمل‌ونقل دریایی انجام داده‌اند که از نرم‌افزارهای مایکروسافت استفاده می‌کرده‌اند.

مایکروسافت مدعی است برای اولین بار این گروه را با نام مستعار DEV-۰۳۴۳ در اواخر ژوئیه سال جاری شناسایی کرده است و از آن موقع در حال ردیابی فعالیت‌های آن بوده است. اگرچه گفته شده است تعداد کسانی که مورد این حملات سایبری قرار گرفته‌اند، قابل توجه نیستند، اما مایکروسافت مطرح کرده که این هکرها پیوسته در حال کار کردن روی «ارتقای» مهارت‌هایشان بوده‌اند.

این شرکت مدعی شد، گروه DEV-۰۳۰۴ را در حال انجام دادن عملیات گسترده اسپری رمز عبور علیه بیش از ۲۵۰ حساب کاربری مایکروسافت رصد کرده است که شرکت‌های فناوری دفاعی اسرائیل و آمریکا، بنادر ورودی خلیج فارس و شرکت‌های دریانوردی جهانی را که در خاورمیانه فعالیت تجاری دارند، هدف قرار داده بودند.

مایکروسافت بر ادعایش افزود که در میان اهداف حملات سایبری این هکرها «شرکت‌های در حوزه دفاعی بوده‌اند که آمریکا، اتحادیه اروپا و دولت اسرائیل را با تولید رادارهای نظامی، فناوری پهپادی، سامانه‌های ماهواره‌ای و سامانه‌های ارتباط اضطراری، پشتیبانی می‌کنند».

این شرکت همچنین با ادعای مرتبط بودن این هکرها با ایران مطرح می‌کند که ایران با دسترسی پیدا کردن به تصاویر ماهواره‌ای می‌تواند از آن‌ها برای برنامه ماهواره‌ای در حال توسعه‌اش استفاده کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟