آمریکا تجاوز نظامی مشترک به یمن را تایید کرد

  • انتشار: ۳ دلو ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 169773

یک مقام آمریکایی بامداد سه‌شنبه به شبکه «الجزیره» گفت که نیروهای این کشور به همراه انگلیس و سایر متحدانشان، حملاتی را به مواضع ارتش یمن انجام دادند.

بعد از انتشار گزارش‌هایی درباره حمله دوباره جنگنده‌های آمریکایی و انگلیسی به مناطقی در یمن، یک مقام واشنگتن این حمله را تایید کرد.

یک مقام آمریکایی بامداد سه‌شنبه به شبکه «الجزیره» گفت که نیروهای این کشور به همراه انگلیس و سایر متحدانشان، حملاتی را به مواضع ارتش یمن انجام دادند.

این مقام آمریکایی که نام و سمتش فاش نشد، ادعا کرد که حملات به مواضع جنبش مقاومت انصارالله یمن، سکوهای پرتاب موشک، هواپیماهای بدون سرنشین و انبارهای تسلیحاتی را هدف قرار داده است.

طبق این گزارش، وی با بیان اینکه تجاوز هوایی امشب ترکیبی از حملات هوایی و موشکی به ارتش و نیروهای مسلح یمن بود، گفت که این حملات توسط نیروهای آمریکایی و انگلیسی و با حمایت غیر عملیاتی سایر کشورها انجام شد.

این مقام آمریکایی ضمن اشاره به گسترده و چندجانبه بودن حملات دیشب به یمن، گفت که این حملات بعد از اعلام عملیات موسوم به «پیکانِ پوسایدون» انجام شد.

کاخ سفید نیز بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا و «ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس در تماس تلفنی، حملات دیشب به یمن و وضعیت امنیتی در دریای سرخ را بررسی کردند.

بر اساس گزارش‌ها، تجاوز نظامی آمریکا و انگلیس به مناطق مختلف یمن هنوز ادامه داشته و شهرهای بیشتری هدف قرار گرفتند.

یک مقام نظامی یمن در گفتگو با شبکه «الجزیره» توضیح داد: «حملات دیشب را می‌توان شدیدترین حملات به صنعاء از زمان آغاز تجاوز [غربی‌ها] به کشورمان دانست».

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟