تحریم‌های شرکت کشتیرانی ایران اجرایی شد

  • انتشار: ۲۰ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 87618

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا از اجرایی شدن تحریم‌های دولت این کشور علیه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) خبر داد.

پمپئو روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) و شرکت چینی E-sail که آمریکا آن را زیرمجموعه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران می‌داند، از امروز دوشنبه ۸ ژوئن (۱۹ جوزا) اجرایی شده است.

دولت آمریکا ۶ ماه قبل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و چندین شرکت وابسته به آن را به موجب فرمان اجرایی ۱۳۳۸۲ تحریم کرده بود، اما یک دوره تنفس ۱۸۰ روزه قبل از اجرای این تحریم در نظر گرفته بود.

مایک پمپئو در بیانیه امروز خود مدعی شده است که دولت آمریکا سال گذشته اجرای تحریم علیه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را به تعویق انداخته است تا به شرکت‌هایی که از طریق کشتی‌های متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران کالاهای بشردوستانه به ایران صادر می‌کنند، بتوانند جایگزینی برای این شرکت بیابند.

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه خود تأکید کرده است که اکنون این مهلت به پایان رسیده و هر شرکتی که از این پس از طریق کشتی‌های شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت E-sail اقدام به جابجایی کالا کند، خود مشمول تحریم‌های آمریکا خواهند شد.

طی ماههای اخیر مقامات کشورها و سازمان‌های بین‌المللی متعددی از دولت آمریکا خواسته‌اند که دست‌کم بخشی تحریم‌های خود علیه ایران، ونزوئلا و دیگر کشورها  را بردارد تا بخش بهداشت و درمان این کشورها بهتر بتواند با روند شیوع ویروس کرونا مقابله کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟