بنیاد ملک سلمان روند توزیع کمک به بیش از ۴۷ هزار خانواده در افغانستان را آغاز کرد

  • انتشار: ۱۲ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: اجتماعیتیتر 2
  • شناسه مطلب: 151631

جمعیت هلال‌احمر افغانی می‌گوید که سازمان همکاری‌ اسلامی به حمایت مالی بنیاد ملک سلمان روند توزیع مواد غذایی به ۴۷ هزار و ۴۰۰ خانواده نیازمند در افغانستان را آغاز کرده است.

جمعیت هلال احمر افغانی روز یک‌شنبه، ۱۲ سنبله، در اعلامیه‌ای گفته که مرحله سوم و چهارم توزیع این کمک‌ها در ۱۴ ولایت کشور هفته گذشته آغاز شده است.

این نهاد افزوده است که در مرحله سوم ۱۴ هزار و ۷۵۰ بسته و در مرحله چهارم توزیع این کمک‌ها نُه هزار و ۵۰۰ بسته شامل می‌شوند.

مسوولان جمعیت هلال احمر افغانی که از سوی طالبان مدیریت می‌شود همچنان تصریح کرده است که در مرحله اول و دوم این کمک‌ها ۲۳ هزار و ۱۵۰ خانواده نیازمند در ولایت‌های مختلف کشور تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

مولوی مطیع‌الحق خالص، سرپرست این نهاد خاطرنشان کرده است: «قبل از هر توزیع یک نظرسنجی شفاف انجام می‌دهیم و اگر نهادی بخواهد که در توزیع به‌هدف شفافیت شرکت کند، از آنان استقبال می‌شود چون ما در تلاش هستیم تا سریعتر کمک‌ها را توزیع کنیم.»

در همین حال، سعید العیاش، نماینده سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای گفته است که در مرحله سوم و چهارم توزیع مواد غذایی از سوی بنیاد ملک سلمان ولایت‌های غزنی، میدان‌وردگ، خوست، بامیان، دایکندی، پروان، پنجشیر، کاپیسا، بدخشان، تخار، کندز، بلخ و جوزجان تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

پس از تسلط دوباره طالبان بر افغانستان، میزان فقر به‌گونه چشم‌گیری در میان خانواده‌ها در کشور افزایش یافته است.

براساس برآورد نهادهای جهانی بیش از ۲۸ میلیون افغانستانی نیازمند دریافت کمک‌های فوری بشتردوستانه هستند، اما نمی‌توانند به‌دلیل کاهش بودجه به همه خانواده‌های نیازمند کمک‌رسانی کنند.

در کنار کاهش بودجه نهادهای مددرسان، دست‌درازی طالبان در روند توزیع کمک‌ها در افغانستان چالش دیگری است که آسیب آن بیشتر به مردم نیازمند وارد می‌شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟