اعتراض شدید «عبدالله» به عزل و نصب های جدید رئیس جمهور

  • انتشار: ۶ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 62704
داکتر عبدالله

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی دولت وحدت ملی در واکنش به عزل و نصب های جدید اشرف غنی گفت که این تقرری ها جنبه سیاسی داشته و خجالت آور است.

عبدالله امروز دوشنبه (6 جوزا) در نشست شورای وزیران از عزل و نصب های جدید رهبری حکومت سخت انتقاد کرد و گفت که جلو این گونه اقدامات کمپاینی باید گرفته شود.

وی عزل و نصب های جدید در سطح وزیران را تصیم سیاسی خواند و اظهار داشت: «طی چهار ماه عمر باقی مانده حکومت وحدت ملی، وزیر جدیدالتقرر نمی‌تواند حتی با اداره خود آشنایی پیدا کند؛ چطور ما از آنها انتظار ارائه خدمات به مردم را داشته باشیم.»

گفتنی است که در یک هفته گذشته، شماری از مقامات دولتی برکنار و افراد جدید از سوی اشرف غنی به جای آنها معرفی شده است.

رئیس اجرائی دولت افغانستان بیان داشت که این تقرری‌ها بدون مشورت با او صورت گرفته شده و وزیران برکنار شده نیز عزلشان را از طریق شبکه‌های اجتماعی باخبر شده‌اند. وی افزود: «روش کاری و انسانی چنین حکم نمی‌کند و من منحیث رئیس اجرایی از چنین اجراآتی خجالت می‌کشم.»

وی گفت: «وزیرانی که با ما کار کرده و تجربه به دست آورده‌اند حق دارند که مورد چنین قضاوتی قرار نگیرند و ما باید روش کاری و انسانی را در نظر گرفته و حداقل قبل از برکناری با آنها صحبت داشته باشیم.»

رئیس اجرایی بر محدود شدن صلاحیت های رئیس جمهور بعد از اول جوزا نیز تاکیده کرد و گفت: «طرز رفتار حکومت بعد از اول جوزا باید متفاوت باشد و نباید از امکانات دولتی در کمپاین انتخاباتی استفاده شود.»

پیش از این، اعضای شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری نیز دوره کاری حکومت وحدت ملی را مطابق با قانون اساسی کشور پایان یافته دانسته و خواستار ایجاد حکومت سرپرست شده‌اند. آنها همچنین از آنچه که سوء‌ استفاده از امکانات دولتی برای کمپاین انتخاباتی خوانده‌‌اند انتقاد کرده اند.

رئیس اجرائی نیز از موضع نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حمایت و اعلام کرده که باید به تشویش‌های نامزدان انتخابات ریاست جمهوری توجه جدی شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟