162 جنرال ارتش به تقاعد سوق داده شد

  • انتشار: ۱۵ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 39214

مقامات در وزارت دفاع می گویند بر اساس حکم رئیس جمهور 162 جنرال عالی رتبه ارتش به تقاعد سوق داده شده است. این جنرالان بر اساس قانون امور ذاتی افسران بازنشسته شدند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای نوشته است؛ “از کار و فعالیت 162 تن جنرالان عالیرتبه ارتش ملی که مطابق ماده 59 قانون امور ذاتی افسران و بریدملان میعاد خدمت شان در صفوف ارتش ملی تکمیل و به تقاعد سوق گردیده اند تقدیر بعمل آورد.”

در خبرنامه گفته شده “در محفلیکه به همین منظور در قرارگاه وزارت دفاع ملی تدویر یافته بود ابتدا حکم مقام عالی رییس جمهور، توسط رئیس کادر و پرسونل ستردرستیز مبنی بر تطبیق مرحله اول تقاعد ویژه ، که شامل 162 تن جنرالان ارتش می باشد قرائت گردید”.

وزارت دفاع، چند ماه قبل اعلام کرد که تصمیم گرفته قانون امورذاتی افسران و درجه‌داران ارتش ملی را بازنگری کند.

مهمترین بخش این قانون مربوط به زمان بازنشستگی افسران و درجه‌داران ارتش افغانستان می‌شود. در برخی گزارش‌ها گفته شده که سن بازنشستگی افسران و جنرالان تا ده سال کاهش یافته و ۱۳ هزار درجه‌دار از آن متاثر می‌شوند، ولی قبلا وزارت دفاع آنرا رد کرده بود.

در قانون فعلی زمان بازنشستگی برای درجه داران سن ۵۰ الی ۵۲ سال ذکر شده، برای افسران نیز سن ۶۰ سال در نظر گرفته شده و برای جنرال‌ها نیز با توجه به درجه آنان سنین ۶۵ الی ۷۰ سال قید شده است.

قبلا وزارت دفاع هدف این تغییر را پاسخ‌گویی به نیاز زمان عنوان کرده بود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟