10 فوتبالیست دیوانه و خشن دنیا !

  • انتشار: ۲۰ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: گالریورزشی
  • شناسه مطلب: 66071

در این جا شما را با ده تن از خشن ترین فوتبالیست های جهان آشنا می کنیم.

10. آرتورو ویدال

آرتورو ویدال با شور و شوقی فوتبال بازی می کند که او را محبوب هواداران کرده است. او دائم در زمین می دود و از مواجهه با بازیکنان حریف ترسی ندارد،البته این شجاعت به عملکرد خشونت آمیز در زمین هم منجر شده. او همیشه در اوج دیوانگی بازی می کند و همین موجب تماشایی تر شدن عملکرد او شده. مدل موی عجیب ستاره شیلیایی هم در کاراکتر دیوانه اش نقش داشته. ویدال علاوه بر این که یکی از بهترین هافبک های جهان است، یکی از دیوانه ترین های این پست هم به شمار می رود. 

9. دنی آلوز

دنی آلوز از زمان ورود به فوتبال اروپا یکی از چشم نوازترین بازیکنان بوده، بازیکن برزیلی علاوه بر این مسئله از بهترین های جهان در پست مدافع راست است. البته دیوانگی های این بازیکن هم جذابیت هایش را افزایش داده. یکی از لحظات خاص زندگی آلوز عمل نژاد پرستانه پرتاب یک عدد موز از روی سکوها به سوی او بود، در حالی که بارسلونا در آن لحظه خاص از حریف عقب بود، آلوز هم موز را پوست کند و خورد و شاید به همین خاطر چنان انرژی گرفت که به پیروزی بارسا در همان بازی کمک شایانی کرد. خارج از زمین نیز لباس پوشیدن های عجیب و غریبش تأیید دیگری بر دیوانگی های این بازیکن است.

8. مارون فلاینی

اگر آرتورو ویدال و دنی آلوز را دیوانه های دوست داشتنی بدانیم، فلاینی برعکس یکی از منفور ترین دیوانه های این فهرست است به شکلی که حتی هواداران منچستر یونایتد هم دل خوشی از او ندارند. این مرد بلژیکی در یک دیدار سه بار با آرنج خود به بازیکن مقابلش ضربه زد و به نظر هیچ گاه جریمه نشد. خطاهای  همیشگی او نیز یکی از دیگر از جنبه های منفور بازی اوست. او وقتی گل می زند، در شادی پس از گل اوج دیوانگی اش را به نمایش می گذارد.

7. سرخیو راموس

سرخیو راموس یکی از بهترین مدافعان جهان است و اگر می توانست خونسردی خود را حفظ کند حتماً بهتر از این هم می شد. این مرد اسپانیایی یکی از تحسین برانگیز ترین بازیکنان است و عظمت او در دفاع انکار شدنی نیست. اما جنبه دیوانه وار عملکرد او دریافت 21 کارت قرمز از زمان حضورش در رئال مادرید است! 

6. داوید لوییس

تماشای بازی داوید لوییس و نوع دفاع او برای همه لذت بخش است، اما او گاهی می تواند به کابوس هواداران خودی هم تبدیل شود. گری نویل زمانی او را به دلیل ترک پست دفاعی اش و حمله های بی قرار به دروازه ی حریف یک بازیکن پلی استیشنی توصیف کرد. مدل موهایی لوییز نیز به این دیوانگی کمک می کند. اما دیوانه کننده ترین نکته درباره ی او تلاش چلسی برای کسب 50 میلیون پوند در ازای فروش او بود.

5. په په 

په په نیمی از دیوانه ترین خط دفاعی دنیاست، نیمه دیگر به سرخیو راموس در رئال مادرید تعلق دارد. په په دیوانه ای دیگری است که از ورود به بخش تاریک فوتبال ابایی ندارد. دیوانه کننده ترین لحظه ی حرفه ای او در سال 2009 رقم خورد وقتی که بازیکن ختافه برای گرفتن پنالتی شیرجه رفت، په په این بازیکن را کتک زد. په په به دلیل اقدام خشونت آمیزش خود ده بازی محروم شد که این محکومیت متناسب با جرم او بود. 

4. جویی بارتون

اگر در زندگی حرفه ای په په و دنی آلوز یک صحنه ی دیوانه وار بارز وجود داشته باشد، پیدا کردن این لحظه در زندگی حرفه ای جویی بارتون دشوار است. این هافبک دیوانه چه در داخل زمین و چه خارج از آن لحظه های بی شماری در خلق دیوانگی داشت که اگر آرامش او در سال های اخیر نبود، شاید در صدر این فهرست جای می گرفت. اما دیوانه وار ترین لحظه ی او احتمالاً صحنه ای بود که در دیدار برابر منچستر سیتی به دلیل کوبیدن آرنج خود به کارلوس توز از زمین بازی اخراج شد اما قبل از خروج از زمین به سمت سرخیو آگوئرو رفت تا با پا به او ضربه بزند و بعد هم با سر به ملاقات وینسنت کمپانی برود.

3. دیگو کاستا

بعید به نظر می رسد بازیکنی در حد دیه گو کاستا در خلق حرکات دیوانه وار عادت داشته باشد. او دائم با مدافعان حریف درگیر است و همیشه یک دیوانگی در چشم هایش دیده می شود. سبک بازی کاستا او را به هدف خطا برای بازیکنان تیم های مقابل تبدیل می کند و همین هم به دیوانگی های او می افزاید. یکی از صحنه های مشهور او زمانی رقم خورد که گارث باری وارد مصافی سخت با او شد. کاستا هم پیش از اخراج از زمین با سر به سمت او دوید. اسپانیایی شدن او نیز که یک برزیلی بود از دیگر دیوانه بازی هایش بود.

2. ماریو بالوتلی

چرا همیشه من؟ پوشیدن پیراهنی با عبارت “چرا همیشه من؟” آن هم در وسط زمین استادیوم اولدترافورد اعتماد به نفس زیادی می خواهد. این یک ایده ی دیوانه وار بود و اسطوره ی ایتالیایی را در فوتبال انگلستان تثبیت کرد. هر وقت به سراغ بالوتلی بروید او را مشغول انجام کاری دیوانه وار می بینید، خواه سوار ماشین استتار شده اش باشد و یا مشغول آتش بازی در خانه اش. متأسفانه همین دیوانه بازی ها او را از فوتبال دور و دورتر کرد.

1. لوئیس سوارز

لوئیس سوارز این روزها دیگر دست از آن دیوانه بازی هایش برداشته و به یکی از بهترین مهاجمان دنیا تبدیل شده. کمتر کارت زرد می گیرد و هیچ وقت هم دیگر خبری از کارهای غیرعادی اش نیست. اما انجام سه کار در سه لحظه ی مختلف موجب شده او حالا در صدر فهرست ما قرار بگیرد. در حالی که اکثر بازیکنان این فهرست خشم و هیجان خود را به شیوه هایی معمولی بروز می دهند، سوارز عاشق گاز گرفتن مردم است و هیچ چیز دیوانه وار تر از گاز گرفتن مردم نیست. باکال، ایوانوویچ و کیه لینی از قربانیان اعمال دراکولایی او هستند. تا قربانی بعد که باشد؟

منبع: footballstopten

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟