۵۲۰۰ کشته بر اثر طوفان در «درنه» لیبی

  • انتشار: ۲۱ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 152794

سخنگوی وزارت داخله دولت انتصابی پارلمان لیبی از کشته شدن بیش از پنج هزار نفر در یکی از شهرهای ساحلی این کشور در نتیجه طوفان اخیر خبر می دهد.
بخش عربی خبرگزاری «آناتولی» ترکیه (AA) عصر امروز (سه شنبه) به نقل از «طارق الخراز»، سخنگوی وزارت داخله دولت منصوب شده از سوی پارلمان لیبی نوشت: «تنها در شهر درنه (در شمال شرق لیبی)، پنج هزار و ۲۰۰ نفر در نتیجه طوفان دانیال کشته شدند.»

الخراز در گفت و گو با آناتولی از حومه شهر درنه که مقامات شرق لیبی دیروز (دوشنبه) آن را «شهر فاجعه زده» اعلام کردند، همچنین تایید کرد که تاکنون هزار و ۳۰۰ تن از قربانیان طوفان مدیترانه ای دانیال در این شهر ساحلی، از سوی خانواده های خود شناسایی شده و اجساد آنها دفن شدند.

وی ضمن اعلام این که طوفان دانیال جان همه اعضای برخی خانواده های لیبیایی را گرفته و به همین دلیل نیز تعداد اجساد شناسایی نشده زیاد است و در حال حاضر نمی توان آنها را دفن کرد، پیش بینی کرد که آمار قربانیان سیل ناشی از طوفان در درنه به بیش از ۱۰ هزار کشته برسد.

سخنگوی وزارت داخله دولت انتصابی پارلمان لیبی همچنین عنوان کرد: اجسادی که بیرون آورده نشدند هنوز زیاد است و در حال حاضر تیم های تخصصی امداد و نجات از ترکیه، امارات و مصر برای بیرون آوردن اجساد پرتاب شده به دریا بر اثر سیل، تلاش می کنند.

شایان ذکر است که طوفان دانیال روز یک شنبه چندین منطقه در شرق لیبی از جمله شهرهای بنغازی، البیضاء، المرج، سوسه و درنه را در نوردید و هزاران کشته و ناپدید و زیان های مادی زیادی در زیرساخت های این مناطق بر جای گذاشت.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟