۱۵۳ روز جنایات صهیونیست‌ها؛ شمار شهدای غزه به مرز ۳۱ هزار نفر رسید

  • انتشار: ۱۷ حوت ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 174560

وزارت صحت غزه ظهر امروز (پنج‌شنبه) از افزایش شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این باریکه به ۳۰ هزار و ۸۰۰ نفر خبر داد.

به نقل از خبرگزاری «سما»، وزارت صحت غزه در یکصد و پنجاه و سومین روز از جنگ، اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ جنایت جدید در مناطق مختلف نوار غزه انجام داد که منجر به شهادت ۸۳ نفر شد و ۱۴۲ زخمی نیز برجای گذاشت.

در این بیانیه آمده است: با احتساب شهدای جدید، شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این باریکه از هفتم اکتبر تا به امروز به ۳۰ هزار و ۸۰۰ نفر افزایش یافته است.

وزارت صحت غزه همچنین آخرین آمار مجروحان این جنایات را ۷۲ هزار و ۲۹۸ تن اعلام کرد.

این وزارتخانه در ادامه اعلام کرد که پیکر شماری از شهدا در زیر آوار مانده و برخی دیگر نیز در کنار جاده‌ها رها شده است و به دلیل تجاوزات مستمر صهیونیست‌ها، نهادهای امداد رسان قادر به انتقال آنها نیستند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ ماه میزان برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم ماه قوس ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ قوس (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟