یک عضو مجلس اعیان بریتانیا: پیام‌های خیلی دل‌خراش از زنان افغانستان دریافت میکنم

  • انتشار: ۵ سرطان ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 143885

بارونس هلنا کندی، عضو مجلس اعیان و یکی از کارشناسان حقوق بشر بریتانیا، وضعیت زنان افغانستان را غم‌انگیز خواند.

هلنا کندی روز یک‌شنبه، ۲۵ جون، به روزنامه مترو بریتانیا گفته است که او همه‌روزه «پیام‌های خیلی دل‌خراش از زنان افغانستان» دریافت می‌کند.

کندی که پیش از این به پناه‌جویان افغانستانی کمک کرده بود، افزود: «هنوز هم زنانی هستند که غم‌انگیزترین و وحشتناک‌ترین پیام را برای من ارسال می‌کنند و در تمام ساعات با من تماس می‌گیرند و می‌گویند که لطفا کمک کنید.»

او ابراز تاسف کرده که این زنان نمی‌توانند از افغانستان ویزه بریتانیا بگیرند و مجبورند تا به پاکستان بروند.

هلنا کندی همچنان از کمبود فرصت‌های قانونی برای رسیدن افراد در معرض خطر به بریتانیا انتقاد کرده است.

وی می‌گوید به همین دلیل بسیاری از پناهجویانی‌که می‌خواهند با قایق‌های کوچک از طریق کانال مانش به بریتانیا برسند، افغانستانی ها و حتا همکاران سابق این کشور هستند.

هلنا تصریح کرد: «بعضی اوقات آن‌ها افغانستانی هایی هستند که برای ما کار کرده‌اند. بعضی اوقات، آن‌ها افغانستانی ها از یک اقلیت خاص به نام هزاره هستند که به محض این‌که طالبان به آن‌ها نگاه می‌کنند سلاخی می‌شوند.»

بربنیاد آمارهای نشر شده، در سال ۲۰۲۲ بیش از هشت هزار و ۶۰۰ افغانستانی با قایق و به گونه غیرقانونی از طریق کانال مانش وارد بریتانیا شدند.

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا در ماه مارچ گفته بود هر کسی که به طور غیرقانونی از جمله از طریق کانال مانش وارد بریتانیا شود، از ماندن منع خواهد شد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟