یونیسف: ۱۵.۸ میلیون کودک افغانستانی نیازمند کمک‌های بشری هستند

  • انتشار: ۵ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 154680

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در افغانستان می‌گوید که ۲۹.۲ میلیون تن در این کشور به کمک‌های بشری نیاز دارند و از این میان ۱۵.۸ میلیون آنان کودکان هستند.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در افغانستان روز چهارشنبه، ۵ میزان، با نشر یک گزارش نوشته است که از جنوری تا آگست سال روان میلادی، بیش از ۸۷ هزار کودک زیر پنج سال به اسهال شدید در افغانستان مبتلا شده‌اند.

این نهاد افزوده است که از طریق اماکات بهداشتی سیار و ثابت درمان بیش از ۶۰ هزار کودک مبتلا به سوءتغذیه حاد شدید را افزایش داد.

یونیسف تصریح کرده است که حداقل ۸۷۵ هزار کودک زیر پنج سال به درمان برای سوءتغذیه حاد شدید نیاز دارند.

در گزارش این نهاد همچنان آمده است که زمینه آموزش را در سال جاری میلادی به بیش از ۶۸۲ هزار کودک که ۶۰ درصدشان را دختران تشکیل می‌دهند، در صنوف جوامع محلی در ۳۲ ولایت فراهم کرده است.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد خاطرنشان کرده که تا ماه آگست سال روان ۵۲ درصد بودجه که فراخوان داده بود، تمویل شده است.

نگرانی از وضعیت کودکان در افغانستان موضوع تازه نیست.

از بدو‌ تسلط طالبان بر کشور، فقر به‌گونه بی‌پیشینه‌ افزایش یافته است و همه‌روزه به شمار گدایان و‌ کودکان کار افزوده می‌شود. موردی که تا کنون هشدارهای پیهم سازمان‌های امدادرسان را در پی داشته است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟