یونیسف: غزه خطرناک‌ترین مکان جهان برای کودکان است

  • انتشار: ۲۵ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 164567

آژانس کودکان سازمان ملل شامگاه شنبه اعلام کرد که در پی حملات اسرائیل به غزه، این باریکه به خطرناک‌ترین مکان جهان برای کودکان تبدیل شده است.

عصر امروز بود که وزارت صحت فلسطین تازه‌ترین آمار قربانیان حملات گسترده رژیم صهیونیستی به نوار غزه را منتشر کرد که طی آن تا کنون بیش از ۱۹ هزار نفر در غزه به شهادت رسیده‌اند که بیش از ۷۰ درصد آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند حال آژانس کودکان سازمان ملل (یونیسف) نیز امروز در گزارشی اذعان کرد که غزه به خطرناک‌ترین مکان جهان برای کودکان تبدیل شده است.

نهادهای درمانی در غزه هشدار داده‌اند که «سوخت در غزه در آستانه تمام شدن است و این مسئله پیامدهای بهداشتی فاجعه‌باری برای کودکان خواهد داشت. در حال حاضر، ۳۶۰ هزار مورد در مراکز اسکان به بیماریهای واگیردار مبتلا شده‌اند».

یونیسف در ادامه گزارش خود درباره اوضاع غزه اعلام کرده است که حدود یک میلیون کودک در غزه به اجبار از خانه‌های خود آواره شده‌اند.

جلوگیری از مخابره آمارها به روایت تصویر، هم یکی از دستورکارهای نظامیان صهیونیست است. این رژیم برای سنگ اندازی در این مسیر، برای سومین روز متوالی است که اینترنت و خطوط ارتباطی نوار غزه را قطع کرده که طولانی‌ترین دوره از زمان آغاز جنگ به شمار می‌آید.

رژیم صهیونیستی از ابتدای تجاوز به غزه، ده‌ها خبرنگار و تصویربردار را شهید کرده است. تاکنون ۹۰ خبرنگار و تصویربردار شبکه‌ها و خبرگزاری‌های مختلف منطقه‌ای و جهانی در حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

در آخرین مورد، «سامر ابودقه» تصویربردار شبکه «الجزیره»، شامگاه روز جمعه، در حمله ارتش رژیم صهیونیستی به مکتب «فرحانه» در جنوب نوار غزه به شهادت رسید.

براساس گزارش الجزیره، سامر ابو دقه در حمله پهپادی ارتش رژیم صهیونیستی به خانیونس در جنوب نوار غزه مجروح می‌شود و حدود ۶ ساعت بعد از جراحت در مکتب فرحانه روی زمین بوده و نیروهای رژیم صهیونیستی به امدادگران اجازه ورود به مکتب و امدادرسانی ندادند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟