یاسین ضیا: طالبان تجارتی را به‌نام مبارزه با داعش راه‌اندازی کرده‌اند

  • انتشار: ۲۶ حمل ۱۴۰۳
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 177595

محمدیاسین ضیا، رهبر جبهه آزادی افغانستان، شماری از رهبران طالبان را به حمایت از گروه داعش متهم کرده است.

ضیا عصر روز شنبه، ۲۵ حمل در یک نشست مجازی که به هدف یابود از یک ‌ساله‌گی کشته شدن هفت تن از اعضای جبهه آزادی افغانستان برگزار شده بود، گفت که طالبان با همکاری «گروه‌های تروریستی»، از جمله شاخه خراسان داعش، انصار‌الله تاجیکستان، حرکت اسلامی اوزبیکستان و ترکستان شرقی «بازی بزرگی» به راه‌ انداخته‌‌اند.

او تاکید کرد که طالبان با سرباز‌گیری از میان نیروهای جوان در تلاش تقویت داعش هستند تا آنان را برای اهداف داخلی و خارجی‌شان استفاده کنند.

او افزود: «جهان باید با طالبان همانند گروه تروریستی برخورد کنند، نه شریک و همکار در امر مبارزه‌ با تروریسم. طالبان تجارتی را به‌نام مبارزه علیه داعش راه‌اندازی کردند و دالر چاپ دارند.»

رهبر جبهه آزادی افغانستان ضمن تاکید بر اتحاد میان جبهه‌های ضد طالبان، از رهبران سیاسی احزاب و سازمان‌های مخالف این گروه نیز خواست که برای رسیدن به هدف مشترک، به جبهه‌های مقاومت و آزادی ملحق شوند.

در این نشست، احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان نیز گفته است طالبان تمام دروازه‌های صلح و گفت‌وگو از یک مجرای «مشروع و سیاسی» را بسته کرده‌اند.

حملات مرگ‌بار شاخه‌ خراسان داعش بر یک کنسرت در حومه مسکو و در برابر دفتر کابل‌بانک در قندهار، نگرانی‌های جدی را در جهان به میان آورده است.

بسیاری از قانون‌گذاران در امریکا و مقام‌های برخی از کشورهای همسایه از تقویت گروه‌های تروریستی تحت حاکمیت طالبان در افغانستان شدیداً ابراز نگرانی کرده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟