گوگل حساب‌های غیرفعال «جی‌میل» را تا سه هفته‌ی دیگر حذف می‌کند

  • انتشار: ۲۱ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: فناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 159968

گوگل اعلام کرده است که ماه آینده‌ی میلادی میلیون‌ها حساب غیرفعال در سرویس «جی‌میل» را به‌عنوان بخشی از بروزرسانی بزرگ این پلتفرم حذف خواهد کرد.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، گوگل از هم‌اکنون به ایمیل‌های پیشتیبان کاربران غیرفعال سرویس «جی‌میل» هشدارهای مبنی بر حذف حساب شان تا سه هفته‌ی آینده ارسال می‌کند.

گوگل این سیاست را در اوایل سال جاری میلادی اتخاذ کرد، اما قرار است در ماه دسامبر اجرایی شود.

روث کریچلی، معاون بخش مدیریت محصولات گوگل در ماه می سال جاری میلادی در پستی در وبلاگ خود اعلام کرده است حساب‌هایی که در دو سال اخیر فعال نبوده‌اند، حذف خواهند شد.

گوگل می‌گوید هدف از این اقدام محافظت از کاربران فعال این شرکت در برابر تهدیدهای امنیتی مانند کلاهبرداری‌های فیشینگ و سرقت حساب است.

حساب‌های قدیمی‌ای که سال‌ها مورد استفاده قرار نگرفته‌اند معمولا در معرض خطر هک قرار دارند، زیرا ممکن است پسوردهایی باشند که در سایر موارد نقض امنیتی افشا شده و در «دارک‌وب» به آسانی قابل دسترس باشند.

حذف حساب «جی‌میل» می‌تواند به‌طور بالقوه دسترسی به دیگر پلتفرم‌ها و سرویس‌های آنلاین مرتبط با آن آدرس ایمیل را دچار مشکل کند، حتا اگر آن فعالیت به گوگل مرتبط نباشد.

گوگل به کاربران توصیه می‌کند که پس از دریافت اخطار به‌منظور فعال نگه‌داشتن حساب و جلوگیری از حذف آن ایمیلی را باز یا ارسال کنند، از گوگل‌درایو استفاده کنند، برنامه‌ای را در فروشگاه گوگل‌پلی دانلود کنند، یا صرفا زمانی که حساب کاربری‌شان باز است در گوگل جست‌وجویی انجام دهند.

گوگل افزود این سیاست روی حساب‌هایی که ویدیویی از آن در یوتیوپ ارسال شده باشد، بدون در نظر گرفتن آخرین زمان فعال بودن آن، اعمال نخواهد شد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟