گوترش: وضعیت غزه هر ساعت وخیم‌تر می‌شود

  • انتشار: ۷ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 158403

دبیر کل سازمان ملل متحد روز یکشنبه با انتقاد مجدد از رژیم صهیونیستی اظهار داشت، وضعیت غزه هر ساعت که می گذرد، وخیم‌تر می‌شود.

دبیر کل سازمان ملل متحد که به نپال سفر کرده است با ابراز ناامیدی از عدم توقف حملات تل آویو به غزه اظهار داشت، جهان شاهد فاجعه انسانی است.

به گزارش خبرگزاری نیوز آرمنیا به نقل از شبکه خبری «الجزیره»، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد غروب یکشنبه هشدار داد که وضعیت غزه به سرعت رو به وخامت است.

گوترش در جریان سفر به نپال گفت که وضعیت غزه هر ساعت که می گذرد وخیم‌تر می‌شود. وی  نسبت به افزایش اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی ابراز ناامیدی کرد دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که جهان شاهد فاجعه انسانی است.

یک مقام ارشد دولت اسپانیا روز یکشنبه گفت، باید «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به دادگاه کیفری بین‌المللی برد تا به عنوان جنایتکار جنگی مورد قضاوت قرار گیرد.

«ایون بلارا» سرپرست وزارت حقوق اجتماعی اسپانیا با انتشار پستی در  شبکه اجتماعی «اکس» گفت: «باید نتانیاهو را به دادگاه کیفری بین‌المللی ببریم تا به عنوان جنایتکار جنگی مورد قضاوت قرار گیرد.»

 مدیر بیمارستان القدس گفت که امروز تماس‌های مکرری از سوی صهیونیست‌ها برای تخلیه بیمارستان انجام شده و چند انفجار نیز در اطراف بیمارستان روی داده است. وی که با شبکه خبری «الجزیره» مصاحبه می‌کرد، افزود: «همگان را به مداخله برای جلوگیری از هدف قرار گرفته شدن بیمارستان القدس دعوت می‌کنیم چون بیش از ۱۴ هزار نفر در این بیمارستان حضور دارند.»

مدیر بیمارستان القدس هشدار داد که به دلیل وجود مخازن اکسیژن در بیمارستان القدس، بمباران اطراف آن ممکن است به انفجار درون آن منجر شود. وزارت بهداشت در غزه نیز درباره تصمیم رژیم صهیونیستی برای بمباران بیمارستان القدس هشدار داده است. رژیم صهیونیستی امروز، یکشنبه بر بمباران اطراف بیمارستان القدس تمرکز کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟