گوترش: باید فورا در غزه آتش‌بس شود

  • انتشار: ۲۹ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 161153

دبیر کل سازمان ملل در چهل و پنجمین روز تجاوز همه جانبه رژیم صهیونیستی به غزه، همانند تمام دفعات پیش، خواستار آتش‌بس فوری در باریکه غزه شد.

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه بار دیگر بر آتش‌بس فوری در غزه تاکید کرد.

گوترش در ادامه سخنانش گفت: «باید فورا در غزه آتش‌بس حاصل شده و کمک‌ها به این باریکه برسد و اُسرا آزاد شده و از غیرنظامیان حمایت شود».

دبیر کل سازمان ملل اضافه کرد: «راه حل دو دولتی باید بلافاصله پس از جنگ مورد بحث قرار گرفته و تشکیلات خودگردان فلسطین باید نقش خود را در غزه ایفا کند».

این در حالی است که اشرف القدره سخنگوی وزارت صحت فلسطین در غزه خبر داد که رژیم صهیونیستی شفاخانه اندونزیایی را نیز مانند شفاخانه الشفا، به پادگان نظامی بدل کرده است.

نیروهای رژیم صهیونیستی ظهر امروز شفاخانه اندونزیایی را هدف حمله قرار داده‌اند. به دنبال حمله تانک‌های اسرائیلی به شفاخانه اندونزی، ۱۲ مجروح و همراه در این حمله کشته‌ شده‌اند.

وزارت صحت نوار غزه نیز در بیانیه‌ای شهادت ۱۲ فلسطینی در پی این حمله را تایید کرد و گفت که ده‌ها فلسطینی نیز به دنبال این حمله مجروح شده‌اند.

«محمد الرام» مدیر بخش جراحی شفاخانه اندونزیایی هم گفت: ارتش اسرائیل بدون هشدار قبلی طبقه دوم این شفاخانه را هدف قرار داده و هر از گاهی به سمت پنجره‌ها و درهای ورودی شفاخانه اندونزی به صورت کورکورانه تیراندازی می‌کند.

ارتش اسرائیل چند روز پیش نیز به ادعای وجود تونل و تسلیحات به‌صورت غیرقانونی وارد شفاخانه الشفا شده بود؛ اما دلایل قانع‌کننده‌ای برای اثبات ادعای خود ارائه نکرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟