گوترش: از حمله به ۲ مکتب در غزه در کمتر از ۲۴ ساعت شوکه شدم

  • انتشار: ۲۹ عقرب ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 161039

دبیر کل سازمان ملل متحد شام یکشنبه در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به ۲ مکتب در غزه اظهار داشت که از شنیدن خبر این حملات شوکه شده است.

در ادامه محکومیت جهانی حملات رژیم صهیونیستی به ۲ مکتب در غزه ، دبیر کل سازمان ملل متحد شام یکشنبه از حملات هوایی این رژیم به  این ۲ مکتب به شدت ابراز تاسف کرد.

جنگنده‌های رژیم اسرائیل بعدازظهر شنبه به وقت محلی  ۲ مکتب از جمله مکتب «الفاخوره» در اردوگاه «جبالیا» در شمال غزه را بمباران کردند که طبق آخرین گزارش‌ها تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر در این حمله وحشیانه به شهادت رسیده‌اند.

این مکاتب وابسته به سازمان ملل (اونروا) است و آوارگان را در خود جای داده بود که بیشتر آن‌ها کودک هستند. همزمان با این مکتب، مکتب «تل الزعتر» نیز هدف بمباران قرار گرفت.

به گزارش وبگاه «سازمان ملل متحد»، «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد گفت:«عمیقا از این دو حمله شوکه شدم. ۲ مکتب در غزه در کمتر از ۲۴ ساعت مورد حمله قرار گرفتند. ده‌ها نفر از جمله بسیاری از زنان و کودکان در حالی که به دنبال امنیت در تاسیسات سازمان ملل بودند، کشته و زخمی شدند.»

دبیرکل سازمان ملل متحد افزود:«این جنگ هر روز  تعداد تلفات غیرنظامی از جمله زنان و کودکان برجای می‌گذارد و باید متوقف شود. من درخواست خود را برای آتش بس فوری بشردوستانه تکرار می‌کنم.»

آنتونیو گوترش از دولت قطر برای تلاش‌های میانجی‌گری قدردانی کرد.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه  اعلام کرده است که رژیم صهیونیستی بیش از هزار و ۳۰۰  حمله علیه ساکنان غزه انجام داده است که در پی آن، ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر به شهادت رسیده‌اند. این دفتر با اشاره به اینکه بیش از پنج هزار کودک و سه هزار و ۳۰۰ زن تا کنون شهید شده‌اند. تأکید کرد: «در این حملات، بالغ بر ۳۰ هزار نفر زخمی شده‌اند که ۷۵ درصد از آنها، زنان و کودکان هستند.»

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟