گاردین: پمپئو، ترامپ را به صدور فرمان ترور سردار سلیمانی ترغیب کرد

  • انتشار: ۵ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 90191

به گزارش باشگاه خبرنگاران، «سایمون تیسدال» ستون‌نویس روزنامه انگلیسی گاردین در مطلبی به پیگیری بدترین ضربه‌هایی که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به ساختار سیاسی این کشور وارد کرده است، پرداخت و ضمن هشدار درباره مواضع خطرناک وزیر امور خارجه آمریکا، او را عامل صدور فرمان ترور سردار شهید قاسم سلیمانی دانست.

در گزارش گاردین آمده است: وزیر امور خارجه آمریکا به مطرح کردن این توجیه که سردار قاسم سلیمانی یک تهدید «قریب الوقوع» برای منافع آمریکاست، دونالد ترامپ را برای صدور فرمان ترور او ترغیب کرد.

اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل، چندی قبل این قتل را غیرقانونی خواند و اعلام کرد شواهدی مبنی بر اینکه سردار قاسم سلیمانی تهدیدی قریب الوقوع برای منافع آمریکا بوده، وجود نداشته است.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا پیشتر از تصمیم واشنگتن برای ترور سردار سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران، مدت‌ها قبل از اجرای آن خبر داده بود.

بر این اساس، بولتون گفت: نمی‌خواهم وارد جزئیات ترور فرمانده سپاه قدس شوم، اما چنین تصمیماتی همیشه مدت‌ها قبل گرفته می‌شود و اینکه تصور کنیم چند روز پیش از این عملیات تصمیم برای ترور گرفته شده درست نیست.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟